V noci napadl další sníh, silnice jsou namrzlé

Napajedla (Zlínsko) – V noci připadl na některých místech další sníh. Navíc většinou mrzne a silnice jsou kluzké. Všechny tahy jsou sjízdné, řidiči se ale musí připravit na to, že zejména na vedlejších silnicích leží ujetý nebo rozbředlý sníh. V Napajedlech na Zlínsku se nad ránem stala smrtelná nehoda, jejím hlavním důvodem ale zřejmě nebyla námraza nebo sníh, nýbrž vysoká rychlost.

Čelní střet dvou aut na silnici z Napajedel do Topolné nepřežili kolem páté ráno dva dvaadvacetiletí mladíci. „Jeli podle smykových stop nepřiměřeně rychle. Dostali smyk a vjeli do protisměru, kde do nich narazilo druhé auto. Peugeot, ve kterém mladíci jeli, je zcela zdemolovaný,“ popsala policejní mluvčí Jana Bartíková.

Podle policie byli oba mladíci s největší pravděpodobností připoutaní. Náraz byl ale tak silný, že jim to nebylo nic platné. Oba na místě zemřeli. Řidič protijedoucí felicie zřejmě nemohl havárii zabránit. Při nehodě utrpěl lehké zranění a skončil v nemocnici.

Přestalo sněžit, silnice ale kloužou

V západních Čechách sněžilo až do noci, postupně se ale obloha vyjasnila. Výrazně se však ochladilo. V Karlovarském i Plzeňském kraji proto silničáři upozorňují na kluzké silnice. Státní silnice a dálnice jsou většinou holé, suché a vymrzlé. Na komunikacích II. a III. třídy ovšem místy leží zbytky sněhu.

Silně mrzne také v Jihočeském kraji a především na Vysočině. Silničáři varují před kluzkými silnicemi. Problémy mohou řidiči zažít i na hlavních tazích, které jsou mokré. Na vedlejších silnicích v obou regionech leží ujetý sníh.

Po nočním sněžení zůstávají na některých silnicích Moravskoslezského kraje zbytky sněhové kaše. Na vedlejších silnicích zejména ve vyšších polohách je i vyšší vrstva ujetého sněhu krytá inertním posypem.