Silnice z V. Mýta do Chocně bude čtvrt roku uzavřena

Vysoké Mýto (Orlickoústecko) – Silnice, která spojuje východočeská města Choceň a Vysoké Mýto, bude od poloviny března částečně a později zcela uzavřena, informoval vysokomýtský starosta Martin Krejza. Silnice II. třídy bude rozšířena a vodárny zároveň upraví kanalizaci pod silnicí. Opravy by měly skončit na přelomu června a července se začátkem prázdnin.

„Ještě jednáme s obcemi, kudy povede objízdná trasa. Někdy v polovině týdne pověsíme podrobnější informace na internet,“ řekl starosta. Řidiči zřejmě budou jezdit z Chocně do Vysokého Mýta přes Sruby a Dobříkov a dále po silnici I/35. Je také možnost vést objízdnou trasu kolem rybníku Chobot. Ve Vysokém Mýtě se tři a půl měsíce dlouhé opravy dotknou obyvatel v ulici Choceňská a Lipová, dodal starosta.

Vodárny budou během uzavírky opravovat kanalizaci. Její modernizaci připravovaly několik let, nyní bude levnější, řekl ředitel společnosti František Zima. „Ušetříme na výkopových a zásypových pracích a poté na obnově povrchů. Kanalizaci budeme dělat v délce asi 400 metrů,“ uvedl. Řidiče vodárna také ušetří další uzavírky.

Silnice druhé třídy v současnosti prakticky nemá krajnice, na mnoha místech se objevují další závady, například špatné odvodnění. Po dostavbě vzniknou nové nasvícené přechody, chodníky, dělící ostrůvky, plánuje se také jedna kruhová křižovatka. Stavební firma zpočátku umožní omezený průjezd vozidlům a rozšíří proto silnici až k přilehlé cyklostezce.