Dopravu komplikují sněhové přeháňky

Praha – Provoz na silnicích komplikují sněhové přeháňky nebo čerstvě napadlý sníh. Silnice také místy namrzají a kloužou. Sněžení ale nebylo tak silné, aby některý tah zcela uzavřelo. Po ránu se stalo také několik dopravních nehod, žádná z nich však neměla výraznější vliv na provoz nebo tragické následky pro zúčastněné.

V Ústeckém kraji napadlo v noci na dnešek několik centimetrů sněhu a místy stále hustě sněží. Rozbředlý sníh leží i na části hlavních tahů, zbytek je mokrý po chemickém ošetření. Na vedlejších komunikacích je souvislá a posypaná vrstva sněhu. Kvůli sněžení je v některých oblastech kraje i snížená dohlednost.

Slabě sněží takřka na celém území Středočeského kraje. Také zde je dohlednost místy snížena. Některé silnice jsou po chemickém ošetření mokré a sjízdné se zvýšenou opatrností.

Sněhové přeháňky na Jihlavsku a Havlíčkobrodsku komplikují dopravu na Vysočině a je hůře vidět. Na hlavních tazích na Pelhřimovsku a Havlíčkobrodsku leží zbytky rozbředlého sněhu, na vedlejších silnicích v kraji je ujetá vrstva sněhu krytá posypem.

Po nočním sněžení se řidiči setkají s čerstvou vrstvou v Libereckém kraji a na Trutnovsku v Královéhradeckém kraji. Po víkendu zůstává sníh i v dalších regionech, silnice nižších tříd pokrývá především v horských oblastech.