Mladá Boleslav postaví zpomalovací semafory

Mladá Boleslav – V Mladé Boleslavi a především na jejích předměstích vzniknou zpomalovací semafory. Červená na nich naskočí řidičům, kteří překročí rychlostní limit. V jednom z největších středočeských měst je výrazné překračování povolené rychlosti běžné a obyvatelé si na rychlá auta často stěžují. Ke zpomalení nepřinutila řidiče městská policie a její radary ani snížení limitu z 50 na 30 kilometrů za hodinu, které zavedly některé městské části. První zpomalovací semafor vznikne během několika měsíců na předměstí Jemníky.

Představitelé Mladé Boleslavi jsou přesvědčeni, že semafory budou řidiči respektovat, na rozdíl od dopravních značek. „Při zjištěném překročení nejvyšší povolené rychlosti v obci je možno přidělit 2, respektive 3 body. Při nezastavení vozidla na signál, který přikazuje řidiči zastavit vozidlo, se přiděluje bodů 5,“ podotkl Josef Macoun, vedoucí odboru dopravy a silničního hospodářství mladoboleslavského magistrátu.

Pokud auta skutečně zpomalí, chce Mladá Boleslav umístit další podobná zařízení do centrální části města do lokalit, kde jsou časté problémy s dodržováním povolené rychlosti. Takovou oblastí je například ulice Na Radouči.