Policie zadržela řidiče, který údajně zavinil nehodu se dvěma mrtvými

Zlín - Ze zavinění tragické nedělní nehody na silnici mezi Napajedly na Zlínsku a Topolnou v okrese Uherské Hradiště policie podezírá dvaadvacetiletého muže z Uherskohradišťska. Při havárii zemřeli dva dvaadvacetiletí mladíci. Podle prvotního vyšetřování policisté předpokládali, že jedna z obětí také vůz řídila. Postupně ale vyšetřovatel přišel na to, že ve voze původně jeli čtyři muži, uvedla zlínská policejní mluvčí Jana Bartíková. Řidič neutrpěl žádná zranění a svým kamarádům neposkytl první pomoc.

Podle policie jeden z pasažérů vystoupil v Otrokovicích a další tři pokračovali v cestě. „V neděli v odpoledních hodinách jsme tedy vyhlásili celostátní pátrání po podezřelém řidiči a večer jsme ho zadrželi a umístili do cely. Řidič neutrpěl žádná zranění a místo nehody opustil, aniž by svým kamarádům poskytl první pomoc,“ poznamenala Bartíková. Kriminalisté řidiče obvinili z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci. V případě uznání viny mu hrozí až šest let vězení. Policie nehodu nadále vyšetřuje, zjišťuje například, zda byl šofér opilý.

Vůz Peugeot dostal v neděli brzy ráno ve vysoké rychlosti smyk, vjel do protisměru, kde se střetl s protijedoucí Škodou Felicií a vyletěl ze silnice do pole. „Podle řidiče ve felicii, který jel v protisměru a peugeot do něj narazil, nešlo střetu zabránit, přestože se snažil usilovně brzdit,“ dodala Bartíková. Oba mladíci z vozu vypadli a na místě zemřeli. Zranění utrpěl i čtyřicetiletý řidič škodovky, není ale v ohrožení života.

Náraz roztrhl peugeot v příčné i podélné ose a ven vypadli oba pasažéři, kusy vozu byly rozházené desítky metrů od místa tragédie. Podle policie zemřelí doplatili na nepřiměřeně rychlou a riskantní jízdu svého kamaráda. Oba mladíci v havarovaném autě jeli připoutaní. Náraz byl ale tak silný, že bezpečnostní pásy přetrhal. V letošním roce si už dopravní nehody v okrese Zlín vyžádaly celkem pět lidských životů, tedy stejně jako během celého loňského roku.