Silnice opět místy kloužou

Praha - Kluzké silnice opět komplikují dopravu zejména v Karlovarském a Ústeckém kraji. Všechny komunikace jsou ale se zvýšenou opatrností sjízdné. Některé hlavní silnice jsou mokré po chemickém ošetření, ujetá vrstva sněhu zůstává na vedlejších komunikacích hlavně v horských oblastech. Silničáři doporučují při jízdě zvýšenou opatrnost. Kvůli vážné dopravní nehodě uzavřeli dopoledne policisté na pět hodin silnici mezi Ústím nad Labem a Lovosicemi.

V relativně nejlepším stavu jsou silnice první třídy, ale i na nich místy leží zbytky sněhu, který může být i zmrzlý. Nebezpečí číhá na řidiče navíc v podobě značného počtu výtluků a děr. Na cestách druhé a třetí třídy rovněž leží zbytky rozbředlého sněhu a zmrazků. Ve vyšších polohách se řidiči setkají s ujetou vrstvou sněhu.

Na silnicích nižších tříd v kraji Vysočina místy leží zledovatělý sníh, některé úseky mohou být namrzlé. Řidiči by stále měli jezdit se zvýšenou opatrností, upozorňuje krajská správa a údržba silnic. Frekventované tahy, včetně dálnice D1, jsou vymrzlé a suché.

Ujetá vrstva sněhu krytá posypem leží stále na některých silnicích nižších tříd ve Středočeském kraji. Překvapit může řidiče hlavně na Benešovsku, Příbramsku a Rakovnicku.

Jízdu se zvýšenou opatrností doporučují dnes silničáři motoristům na severu Olomouckého kraje. Na vozovkách tam místy leží sněhová kaše či ujetý sníh krytý posypem.

Kvůli dopravní nehodě uzavřeli dopoledne policisté silnici I/30 mezi Ústím nad Labem a Lovosicemi. Při havárii nákladního auta a tří osobních vozů se asi pět kilometrů za Lovosicemi krátce po půl sedmé zranili dva lidé a jeden člověk na místě zemřel. Řidiči havárii objížděli přes Litoměřice nebo Velemín.