V Lovosicích vykolejil nákladní vlak

Lovosice (Litoměřicko) - V Lovosicích vykolejil nákladní vlak. Trať mezi Prahou a Ústím nad Labem je kvůli tomu neprůjezdná. Některé mezinárodní rychlíky dráhy odklánějí na jiné trasy, dalším cestujícím zajišťují náhradní autobusovou dopravu. S problémy musejí počítat cestující více než desítky rychlíků či mezinárodních expresů. Alespoň po jedné koleji byl provoz obnoven až pozdě večer. Po obou kolejích však začnou vlaky jezdit nejdříve ve středu odpoledne.

„Vzniklá škoda při nehodě je 37 500 000 Kč, přičemž odhadnutá škoda na trati činí 37 200 000 Kč a na vagonech 300 000 Kč,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Vagony zřejmě vykolejily kvůli technické závadě na jednom z nich. „Pravděpodobně došlo k ukroucení čepu na jedné nápravě druhého vozu od konce vlaku,“ řekl přednosta z ústeckého inspektorátu Českých drah Josef Křížek.

Podle mluvčího Správy železniční dopravní cesty Pavla Hally je škoda na kolejích tak vysoká proto, že byly poškozeny dvě výhybky a zabezpečovací zařízení. Celkem byly poškozeny tři kilometry trati. „Oprava bude trvat delší dobu, bude na ní muset být výluka, bude třeba zrekonstruovat mnoho věcí, vyměnit výhybky i kabelizaci,“ uvedl Halla. Zatím tak vlaky jezdí po jedné koleji.

Během dne byla většina mezistátních Eurocity a rychlíků Praha – Cheb odkloněna přes Lysou nad Labem a Mělník, výsledkem byla i hodinová zpoždění. Rychlíky Praha – Děčín a osobní vlaky byly mezi Ústím a Lovosicemi nahrazeny autobusovou dopravou. Dopoledne ale nemohly jezdit ani autobusy, kromě trati byla totiž uzavřena i souběžná silnice po smrtelné nehodě.

Další informace najdou cestující na webu Českých drah nebo na lince 840 112 113.

V Lovosicích vykolejily dva poslední vozy nákladního vlaku.
V Lovosicích vykolejily dva poslední vozy nákladního vlaku.