Kvůli stavbě R6 bude zcela uzavřen most přes Ohři u Sokolova

Karlovy Vary – Stavba rychlostní silnice R6 uzavře most přes Ohři na silnici I/6 u Sokolova. Policisté nakonec ustoupili od svého požadavku, aby byla vždy uzavřena jenom polovina mostu a nepřetěžovaly se menší silnice v okolí, uvedla krajská policejní mluvčí Andrea Kávová.. Nakonec policie pouze upravila objízdnou trasu, která povede od Nového Sedla přes obchvat Sokolova na Citice a na I/6 se napojí u Černého Mlýna.

S uzavírkou poloviny mostu zprvu počítali i silničáři, ale po odkrytí svršku se zjistilo, že je konstrukce v horším stavu, než se čekalo. Kdyby se pracovalo vždy jen na polovině mostu, mohla by se uzavírka neúměrně protáhnout. Ředitelství silnic a dálnic, které je investorem stavby, proto požádalo krajský úřad o schválení úplné uzavírky. „Řízení bylo dočasně pozastaveno, dokud jsme nedostali všechny stanoviska. Nyní se proto může obnovit a poté krajský úřad vydá rozhodnutí,“ řekla mluvčí Krajského úřadu Karlovarského kraje Jana Pavlíková. Definitivní termín, kdy by se měl most uzavřít, ještě není stanoven.

Ředitel karlovarské pobočky Ředitelství silnic a dálnic Radomil Havrda předpokládá, že by uzavírka mohla začít na počátku dubna. „Úplná uzavírka mostu umožní zkrátit dobu nutnou pro rekonstrukci asi o půl roku. Pokud by se stavělo po polovinách vozovky, trvalo by to rok a půl, takhle by most měl být hotov za rok,“ doplnil Havrda.

Doprava ze současné I/6 bude po uzavření mostu směřována na severovýchodní obchvat Sokolova. Po něm už jezdí doprava dnes, ale jen ve směru z Chebu na Karlovy Vary.

Rekonstrukce mostu přes Ohři je součástí stavby úseku silnice R6 mezi Novým Sedlem a Sokolovem. Most má rozpětí oblouku 126 metrů a maximální výška nade dnem údolí řeky Ohře je 54 metrů. Celý úsek má být dokončen na podzim roku 2011 a má stát zhruba 2,5 miliardy korun.