V herně ve Františkových Lázních se střílelo, jedna mrtvá

Františkovy Lázně - V herně Harmonie ve Františkových Lázních byla dnes odpoledne nalezena mrtvá žena, zaměstnankyně podniku. Policie potvrdila, že zemřela násilnou smrtí. Okolo ní na zemi leželo několik nábojnic. Policisté už zadrželi podezřelého muže, který měl ženu odpoledne v herně obtěžovat.

Mrtvou ženu našla kolegyně, která jí přišla vystřídat. Podle informací ČT šlo o Vietnamku. Násilná smrt je podle starosty Františkových Lázní Iva Mlátilíka jen dalším důkazem škodlivosti výherních automatů, které se město rozhodlo vymýtit.

Od ledna ve městě platí vyhláška, která výherní hrací automaty až na jedno místo zakazuje. Na nové videoterminály, které povoluje ministerstvo financí, je ale městská samospráva krátká. „Každý den dvakrát herny kontrolujeme, takže máme přehled, kdo se v nich pohybuje. Ze zkušeností je až podivné, jak málo se v nich hraje. Přitom provozovatelé musí platit vysoké nájmy. To naznačuje, že mají jiné zdroje příjmů. Může to být prodej drog, prodej kradeného zboží a podobně,“ uvedl Mlátilík.