Po vykolejení vlaku byla v Lovosicích zprovozněna jedna kolej

Lovosice (Litoměřicko) - Železničářům se v noci na dnešek podařilo částečně zprovoznit trať mezi Ústím nad Labem a Prahou v Lovosicích. V úterý ráno zde vykolejil nákladní vlak a poškodil koleje v délce tří kilometrů. Celková škoda činí 32,5 milionu korun, informoval o tom mluvčí Správy železniční a dopravní cesty Pavel Halla. Krátce před půlnocí obnovili provoz na jedné koleji. Na částečném zprovoznění druhé, více poničené koleje budou pracovat ještě zhruba tři dny, uvedl Halla.

S problémy se v úterý potýkali cestující více než desítky rychlíků či mezinárodních expresů. Vlaky Eurocity a rychlíky z Prahy přes Ústí směrem na Cheb jezdily odklonem přes Lysou nad Labem a Mělník. Zpoždění byla kvůli tomu i více než hodinu. Rychlíky mezi Prahou a Děčínem a osobní vlaky mezi Bohušovicemi nad Ohří a Ústím nad Labem nahradily autobusy. Dnes už podle mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové vlaky jezdí s deseti až patnáctiminutovým zpožděním.

Podle Hally je škoda na kolejích tak vysoká proto, že byly poškozeny minimálně dvě výhybky a zabezpečovací zařízení. „Oprava bude trvat delší dobu, bude na ní muset být výluka, bude třeba zrekonstruovat mnoho věcí, vyměnit výhybky i kabelizaci,“ uvedl Halla.