Uzavírka pražské Patočkovy ulice zatím dopravní kolaps nezpůsobila

Praha - Kvůli stavbě tunelu Blanka je na tři roky uzavřená část pražské Patočkovy ulice. Neprůjezdný je úsek od Strahovského tunelu až po Myslbekovu ulici. Vyznačená objízdná trasa vede z Patočkovy ulice přes ulice Pod Královkou, Bělohorská a Myslbekova. Jezdit tudy budou muset řidiči z obou směrů - jak ti jedoucí z centra od Prašného mostu, tak ti, kteří budou mířit do Strahovského tunelu z opačného směru. Kolony se tam tvořily zejména dopoledne kolem deváté hodiny, ale nyní je provoz plynulý. Zatěžkávací zkouškou projdou objížďky v neděli, kdy se očekává návrat lidí z jarních prázdnin.

Patočkova ulice je uzavřena od křižovatky s Myslbekovou ulicí po křižovatku s vjezdem do Strahovského tunelu. V lokalitě se buduje část tunelů městského okruhu mezi Myslbekovou ulicí a budoucí křižovatkou Malovanka u Strahovského tunelu. Výstavba tunelů je prováděna výkopovou technologií, je to hloubený tunel, uvedl ředitel odboru dopravy Magistrátu hlavního města Prahy Jan Heroudek.

Obousměrná objížďka pro motoristy vede z Patočkovy ulice přes ulice Pod Královkou, Bělohorská a Myslbekova. Na objízdné trase se využívá i jízdy po tramvajových kolejích, doplnil Heroudek. Provoz tramvají tam zůstává zachován. Patočkovou ulicí projede denně až 35 000 aut.

„Řidiči ještě nevyužívají plnou kapacitu komunikace Myslbekova, je tam možné jezdit ve dvou pruzích a celá řada řidičů se stále drží jenom v jednom pruhu,“ uvedla koordinátorka strategického rozvoje MČ Prahy 6 Jaroslava Trnková.

Odkloněny jsou obousměrně autobusové spoje číslo 108, 174, 180 a 502 ulicemi Pod Královkou, Bělohorská a Myslbekova. Na objízdné trase budou zastavovat v zastávkách Pod Královkou, Malovanka a Hládkov, obousměrně je pro ně zrušena zastávka Na Petynce. Linka 217 je obousměrně odkloněna Myslbekovou ulicí a zastavuje v zastávce Hládkov. Zrušeny jsou zastávky Na Petynce a Pod Královkou.