Brněnský Motosalon nabídne 21 značek od 90 vystavovatelů

Brno - Na dnes začínajícím brněnském Motosalonu se představí devadesát vystavovatelů. Nabídnou značky jako Honda, Harley Davidson, Triumph, Kawasaki nebo BMW. Ve světové premiéře se veřejnosti představil i Velorex-x-trike, moderní varianta legendární hadrové tříkolky. Veletrh začal odborným dnem a od čtvrtka do neděle 14. března se otevře i široké laické veřejnosti. Organizátor Motosalonu, Svaz dovozců automobilů, minulé ročníky pořádal v Praze. Tamní výstavní plochy už ale požadavky organizátorů nesplňovaly.

Veletrh chce být největším v Česku, větší než veletrh Motocykl Praha na holešovickém výstavišti. Ten ve stejném termínu pořádá společnost Incheba. Motosalon doplní také prezentace a autogramiády známých motocyklových závodníků nebo promítání filmů jako například dokumentu z Rallye Dakar. Někteří účastníci asi nejtěžšího automobilového závodu se na Motosalonu představí i osobně se svými motorkami, čtyřkolkami i automobily.

Pozornost návštěvníků dnes v poledne upoutalo i představení nového velorexu, který se podle jeho konstruktérů od toho z padesátých let liší zejména silnějším motorem a tím, že je celokapotový. Na trh bude uvedem pod názvem Velor-X-Trike.

Video Vstup Ondřeje Schneidera a rozhovor s Petrem Korbelem
video

Vstup Ondřeje Schneidera a rozhovor s Petrem Korbelem

Sobota bude patřit odvážným kaskadérským kouskům. Součástí Motosalonu budou mezinárodní závody Free Style Motocross Race Brno 2010. K novinkám na veletrhu bude patřit nová Honda VFR1200F, BMW S1000RR, závodní speciál Aprilia RXV 450 Rallye Dakar či koncept motorky budoucnosti Moto Guzzi V 12 Strada.

Pořadatelé veletrhu očekávají při nadcházejícím premiérovém ročníku návštěvu 50 000 odborných i laických návštěvníků. Zájemce o nablýskané motorky chtějí přilákat i vstupem zdarma ve čtvrtek a pátek po 17:00.

Nový Velorex
Nový Velorex
Více fotek
  • Nový Velorex zdroj: ČT Brno http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1489/148859.jpg
  • Motosalon autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/15/1489/148845.jpg