Do neděle bude chladno, potom přijde jarní počasí

Praha – Až do konce týdne musí lidé počítat s mrazivými teplotami. Podle dlouhodobé předpovědi lze přinejmenším v noci očekávat teploty pod bodem mrazu. Poté se začne oteplovat, ale i v posledním březnovém týdnu může přijít sněžení, a to zejména na horách. S koncem měsíce však přijde obrat, takže o Velikonocích, které letos připadají na začátek dubna, by mohly sahat teploty k deseti stupňům Celsia.

Nejbližších třicet dní budou patřit denní teploty spíše do slabšího průměru. Zpočátku se jen málokdy přehoupnou přes 5 °C, příští týden se však rtuť teploměru může vydat i k 10 stupňům. V noci je však stále potřeba počítat s teplotami pod bodem mrazu, což pro ranní řidiče i chodce znamená permanentní nebezpečí náledí. Nejnižší ranní teploty by ale neměly klesat pod -10 °C.

Obrat nastane s příchodem dubna, kdy se denní teploty vyšplhají k 7 až 12 °C, při zmenšené oblačnosti až kolem 14 °C. Meteorologové slibují oblačno až polojasno, občas dešťové přeháňky. Ranní teploty se vymaní mrazu, budou se pohybovat lehce nad nulou, a může tak začít pomyslné jaro.