Kvůli stržené troleji a požáru stály vlaky Praha–Beroun

Praha – Velká smůla pronásledovala celý den trať z Prahy do Berouna. Poté, co se podařilo opravit strženou trolej mezi Smíchovem a Radotínem, vzplál vpodvečer vagon osobního vlaku mezi Radotínem a Dobřichovicemi. Aby nebyli ohroženi hasiči při likvidování požáru staré elektrické jednotky, vypnula železniční správa napájení trolejí a zastavila provoz. Po osmé hodině začaly vlaky jezdit, ale prozatím pouze po jedné koleji. Informace o dění na trati najdou cestující na webu Českých drah nebo na lince 840 112 113.

Na nádraží v Černošicích-Mokropsích hořel vagon osobního vlaku. Trať z Berouna do Prahy byla 2 hodiny uzavřená. Ve vlaku cestovalo asi 40 lidí. Při požáru se nikdo nezranil, v bezpečí jsou cestující i vlakový personál. „Při příjezdu hasičů byli cestující už z vlaku venku,“ uvedla mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Starý pantograf mířil z Berouna do Prahy. Pravěpodobnou příčinou požáru byla závada na elektroinstalaci nebo na elektrickém přímotopu ve vagonu. Vyšetřovatelé zatím vyčíslili škodu na vlaku na 200 tisíc korun.

Trať stála i dopoledne

Dopoledne byla trať uzavřena přes tři hodiny, když osobní vlak strhl trolej. „Vedení strhl před devátou hodinou osobní vlak, v poledne jsme zprovoznili alespoň jednu kolej a nyní je celá dvoukolejná trať v celém úseku znovu normálně průjezdná,“ řekl mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel  Halla. Trolej zřejmě spadla kvůli zlomenému izolátoru. Poruchu železničáři odstranili půl hodiny po poledni.

Vlaky regionální dopravy jezdily během poruchy pouze mezi pražským hlavním nádražím a stanicí Praha Smíchov a zpět a v úseku Dobřichovice-Beroun a zpět. Část z nich dráhy úplně zrušily, cestující mají nárok na vrácení jízdného.

Hasič u požáru vagonu
Hasič u požáru vagonu