Policie dopadla gang, který loupil v policejních uniformách

Karviná - Policie zadržela skupinu 14 lidí, které podezřívá mimo jiné z nákupu marihuany za více než 100 tisíc korun a několika loupeží. V jednom případě se zadržení vydávali za policisty a přepadeného muže v Karviné připravili o nekolkované cigarety. Až na jednoho všichni zadržení pocházejí z Karvinska, jeden je z Mostecka. Tři z nich si vyslechli obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Šest dalších osob bylo obviněno z přípravy loupeže, devět pak z uskutečněného přepadení v Karviné. Hrozí jim až deset let vězení. 

Skupinu, ve které figurovaly i dvě ženy, podle policistů řídila dvojice mužů ve věku 31 a 41 let. Mladší z nich koncem loňského srpna organizoval v západních Čechách nákup marihuany. Pro dodávku drogy poslal další komplice, kteří za téměř 115 tisíc korun nakoupili 880 gramů sušených rostlinek konopí. „Vše probíhalo hladce až do chvíle, kdy při cestě zpět bylo vozidlo zastaveno celníky. Ti v autě drogu našli,“ uvedl mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Pavel Hanták.

V Polsku skupina plánovala přepadení obchodníka s cigaretami. Podle připraveného scénáře chtěli prodejce vylákat i se zbožím na odlehlé místo. „Vymyšlený a připravený scénář se však nakonec nerealizoval, neboť prodejce z důvodu pochybností od obchodu na poslední chvíli upustil,“ uvedl mluvčí.

Podobnou loupež ale zadržení muži provedli loni v prosinci v Karviné. Oslovili prodejce, po kterém chtěli větší množství nekolkovaných cigaret. V okamžiku, kdy zboží část skupiny přebírala, druhá převlečená za policisty předstírala policejní razii. „Fingovaná policejní akce tak měla umožnit zboží zabavit a odvézt, aniž by kupující vzbudili u překupníka sebemenší podezření,“ vysvětlil Hanták s tím, že obchodníka tak připravili o cigarety za statisíce korun.