ČT24

ČT24
úterý 4. srpna 2015 Dominik

Co čekáte od Událostí ČT?

Velikost textu:
Napište nám - co by podle Vás měla v dnešní době splňovat hlavní zpravodajská relace? Čekáte na večerní zprávy, nebo všechno víte už během dne? Měla by mít ČT1 Události hlavně jako stručný a rychlý přehled, nebo dodávat i analytičtější pohled? Měla by být jiná verze pro ČT1 a ČT24? V kolik hodin by měly ideálně začínat a jak dlouho trvat? Co vy na to?
Co čekáte od Událostí ČT?

Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku

marcel borisov: jaký novinky chystáte do událostí
18:52 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : Aktuálně - jak vidíte - zjišťujeme, co od hlavní zpravodajské relace čekáte Vy sami, naši diváci. Mezitím pokračuje diskuse, jakou cestou se vydat dál a jak zpravodajství dělit mezi ČT1 a ČT24.
marcel borisov: měliby začínat V 18:00 a trvat hodinu
19:04 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : díky za názor, Marceli
kristyna: Nechapu proc jsou porad udalosti na CT1 a zaroven na CT24. v tu dobu by na jednicce mohl jit jiny porad.
19:40 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : Vážená Kristýno, jednak je to důsledek postupné digitalizace - během let jen postupně dostávala ČT24 celoplošné pokrytí - a tudíž se důležité věci vysílaly v souběhu. Další zásadní faktor je, že ČT24 produkuje veškeré zpravodajství ČT. Má k tomu jeden newsroom. Pokud by běžely dvě jiné zpravodajské relace ve stejné době, vyžadovalo by to zásadní úpravu prostor. Nicméně, to budoucna je to jistě k úvaze.
radim: mohli byste udalosti davat jen na ct24
19:45 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : Dobrý večer, Radime Jednička je plnoformátový kanál, a k tomu patří i zpravodajství. Proto nějakou formou by jistě hlavní zpravodajstký souhrn na ní měl být, v tom je značný konsensus. Samozřejmě je pak otázka dělení zpravodajství mezi jednotlivé kanály. Toto je celotelevizní téma, a proto jistě to bude téma i pro nového generálního ředitele ČT, který bude vybrán v září.
pavel s.: Dobrý den. Myslím, že jiná verze pro ČT 1 a ČT 24 by nebyla moc dobrá, takhle je to nejlepší. Začátek v 19:00 je dobrý, ale "vypustil" bych reklamy mezi Událostmi a BBV. A třeba i prodloužil Události o pět minut, protože takhle když jsou po Událostech reklamy (nebo jen upoutávky na vysílání ČT), tak spousta lidí přepíná na konkurenční Novu... A ještě něco k obsahu Událostí. Zdá se mi, že do hlavních zpráv dáváte hodně negativních věcí, např. o evropských dotacích slyším většinou ve spojení s korupcí, ale reportáž o "bezproblémovém" využití dotací moc není. A ještě bych přidal více propracovanějších zpráv ze zahraničí (ne jen něco typu: v afghanistánu zemřelo 65 lidí...) a něco málo více ekonomických zpráv, popř. vývoj na burzách toho dne (třeba v 19:58 i na ČT 1).
19:46 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : Pavle, děkume za Vaše podněty...hezký večer
radim B: za den davate tolik udalosti. ze byto 18.00 stacilo jen shrnout
19:46 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : Radime, díky za Váš názor
Michal: Zpravodajství ČT je hodně zahleděno do sebe a málo myslí na diváka. Je nepodstatné, zda hlavní zpravodajská relace začne v 19.00, nebo v 19.15. Podstatný je obsah a ten v poslední době upadá. Chybí tematická originalita (občas celý den vysíláte naprosto totožné zprávy bez jakéhokoli vývoje), některá triviální témata (často pocházející z PR oddělení politických stran) jsou zbytečně rozmělňována v několika pořadech po sobě, někteří redaktoři přistupují k reportážím poněkud bulvárně (namísto stand-upu jízda na kolotoči nebo mazlení se zvířátky) a do toho ještě neustálé obtěžování diváka upoutávkami na jiné pořady. Stačí jedna hodina sledování ČT24 a jsem dokonale otráven. Zpravodajství ČT si pouze hraje na profesionálně tvořené. :-(
19:55 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : Michale, na diváka zcela jistě zpravodajství ČT myslí. Jinak i Vám díky za poznámky, samozřejmě vše studujeme a využijeme je v další diskusi. Fajn večer
Jiří P.: Na ČT1 by stačilo jenom shrnutí událostí, ČT24 by pak mohlo nabízet delší relace a hlubší, analytičtější přístup. A u událostí, které se přes den vyvíjí, byste mohli tento vývoj sledovat, nevysílat celý den stejnou reportáž.
20:07 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : Vážený Jiří, to je cesta, která se v komentářích objevuje častěji. Jinak, samozřejmě, že vývoj sledujeme. Vždy se aktualizuje. Udělat televizní reportáž ale obnáší mnohem více práce, než se to z obrazovky jeví. Děláme vše, na co v současné chvíli máme kapacity... Díky i Vám za komentář a hezký večer přejeme
Radim B: na cct1 bych to uplne zrusil
20:09 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : viz jiné odpovědi, Radime
O. Merta: Vidím, že moc nestojíte o názory svých čtenářů, když likvidujete to nejdůležitější co na zpravodajských webech je (krom obsahu) a to je prostor pro diskusi a vyjádření vašich čtenářů. Narážím tím na nedávné úpravy webu směrované k likvidaci diskusí pod články. Web pak působí sterilně a nezajímavě. Jaksi nejste již dnes jediná agentura, která může předávat informace, stejnou službu plní řada dalších zpravodajských serverů (namátkou dnes asi nejslušnější aktualne.cz), o to více by jste si měli vážit názorů svých čtenářů a měli by jste se o ně zajímat. Můj dotaz je, zdali uvažujete o nějaké diskusní platformě v rámci tohoto zpravodajského portálu, nebo je sdělovací politika ve stylu "názory diskutérů nás obtěžují" standartní a dlouhodobá. Jen abych věděl, zda mám ze svého oblíbeného webu přejít definitivně jinam.
21:03 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : Vážený pane Merto, ani BBC nemá diskuse pod všemi články...nedošlo přitom k úplnému zrušení, u důležitých témat se budou i nadále otevírat. Nadále se permanentně diskutuje na našich stránkách na sociálních sítích, v pořadu Hyde Park, u všech velkých speciálních akcí...o Vaše názory stojíme, na tom se rozhodně nic nezměnilo....pěkný večer
Ondřej Peroutka: Osobně bych uvítal, kdyby na ČT1 zůstaly Události v současné podobě nebo kratší a se sportem. Na ČT24 bych místo toho uvítal hodinovou stopáž bez sportu. Mnoho lidí, které nezajímá sport ani vraždy a celebrity na Primě jsou zbytečně nuceni sledovat mezi 19:30 a 20:00 "hudební" Televizní noviny, které již nemají se seriózním zpravodajstvím pranic společného.
21:18 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : Milý Ondřeji, taktéž díky za námět...
Pavel Baldík: Děkuji za otázku "Co čekáte od událostí ČT?" Nejen od událostí, ale od všech zpravodajských relací ČT očekávám používání vytříbeného a spisovného jazyka, aby moderátoři sledovaní miliony diváků byli po jazykové stránce vzorem pro všechny diváky. V poslední době by se však moderátoři měli spíše stydět. Několik příkladů za všechny. Dnes, t.j. v úterý 26.7.2011, zdůraznila v podvečerních regionálních zprávách moderátorka v reportáži o zavražděné dívce v Krnově za uši tahající nespisovný výraz, že "kriminalisti" odhalili... Stejný výraz "kriminalisti" odhalili použil k této reportáži v hlavní zpravodajské relaci ten samý den i zkušený moderátor J. Maršál. Ve srovnání s ČT v hlavních zprávách TV Nova ten samý den a o té samé události zazněl správný a spisovný tvar kriminalisté. Nikdy jsem nebyl příznivcem TV Nova a už vůbec ne jejich zpravodajských relací, ale v tomto případě byste se od nich měli učit. A ještě jeden příklad, opět z Událostí 26.7.2011. Moderátorka M. Augustová používá místo spisovného výrazu nejméně nespisovné "nejmíň". Trochu faktografické přesnosti by možná také neškodilo. V neděli 24.7.2011 se v Událostech objevila reportáž o dostavbě několikakilometrového úseku dálnice v oblasti "trojzemí". Když se tento výraz objevil v reportáži poprvé, považoval jsem to za překlep nebo přeslechnutí. Jenže toto slovo se důsledně opakovalo v celé reportáži místo správného a běžně používaného a také zcela srozumitelného výrazu Trojmezí (vycházející z toho, že se jedná o oblast na pomezí České republiky, Německa a Polska, tedy tří spolu sousedících zemí). Zvažte tedy Vaše jazykové působení na nejširší veřejnost. To je to, co od Událostí ČT očekávám. Pěkný den
21:22 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : Vážený Pavle, i Vám děkujeme. Samozřejmě o češtinu dbáme, u každého vydání je jazykový korektor. Poprosíme je o vyjádření k Vašim konkrétním připomínkám...hezký večer
Eda: Zdravím. Zkusím své myšlenky shrnout v bodech: 1) Vážím si, že se snažíte příliš "nebulvarizovat" jako jiné (nebudeme Novu jmenovat :-) ) konkurenční televize, toho bych se držel. Hraní na city do kvalitního zpravodajství nepatří (minutové "no-comment" ilustrační záběry se srdceryvnou hudbou při povodních... nezájem). Také bych uvítal více názorů opravdových odborníků a méně názorů "náhodných kolemjdoucích" - co si myslí kolemjdoucí si můžu klidně domyslet... Rozhovory na ulici jsou ztráta času. Také bych omezil "akční živé vstupy". Místo toho ať je radši kvalitní reportáž a reportér v krátkém živém vstupu nekoktá a rozumí alespoň základům problematiky. Když budu chtít reportéry na kolotočích nebo v gumákách, přepnu si na Novu... 2) Možná bych trochu zkrouhnul kulturu a přidal zpráv ze světa nebo ekonomiky. V druhé polovině Události bych také dal prostor i mírně hlubším rozborům. 3) Co se týče času, myslím, že 19.00 je ideál. Hlavní zprávy by měly být stejné i na ČT1 i ČT24, viz. předchozí příspěvky, s tím souhlasím. Možná bych relaci trochu protáhl, aby se do té jedné hodiny vešly přesně Události, BVV a Počasí bez jakýchkoli reklam, ať nemusím přepínat. Je ale jasné, že z konkurenčních důvodů je dobré skončit s Událostmi přesně v 19.30. Stále je ještě spoustu, ehm., lidí, kteří se bohužel dívají na Novu. 4) A jestli sleduju zprávy během dne? Ćást zpráv vím z netu, podrobnosti zjišťuji až večer u Událostí, jinak z ČT24. Přeju hezký zbytek večera a díky za "Nová média". Co bychom bez té naší veřejnoprávní televize dělali, leda sledovali Ordinaci a balast na TV Nova... :-)
21:25 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : Vážený Edo, díky za Váš detailní náhled! Příjemný večer
Jiří P.: Já netvrdím, že musíte každou hodinu dotáčet a stříhat nový materiál, stačí přitočit krátký standup nebo dát živý vstup.
21:28 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : To se ale v rámci možností zcela určitě děje...je ale třeba Jiří taky zvažovat nasazení lidí a priority během dne, samozřejmě Událostem se v tomto dostává hodně energie z logiky věci...
Jirka Sikora : Dobrý den, jsem rád, že nejste v Událostech jako Nova, Prima,... to je de facto převlečený bulvár, akorát v atraktivnější, pro diváka v stravitelnější podobě, myslím si, že děláte Události pro inteligentní lidi, ale nicméně si myslím, že byste mohli v budoucnu upustit od dvou stejných relací, protože jednička by mohla mít místo toho nějaký seriál, dokument, prostě něco. Čas i délka mi vyhovuje, k tomu nemám připomínky.
22:03 - Diskutujte s námi - pošlete svůj názor či otázku : Jiří, děkujeme:-)

1 2 3 » 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter
   Chat s osobností

   Hlavní zprávy

   ČT24 - 70. výročí konce války

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.