PROGRAM LA BIOGRAPHU

ZÁŘÍ

29. 9. od 20:00 | The Best of Animator

Provokativní kolekce vítězných filmů z letošního ročníku MFF animovaných filmů „ANIMATOR ´09“ v Poznani! Nejčesrtvější raport v České republice!!! Čekají vás filmy, které udávají „tempo“ ve světovém měřítku!

Vstup do ráje za 3, 20 € | r. Edith Stauber | Rakousko | 2008 | 12 min./grand prix

Řetězová pila | r. Denis Tupicoff | Austrálie | 2007 | 24 min./siver pagasus

Neodlučná povinnost | r. Rao Heidmets | Estonie | 2008 | 10 min./bronze

Dům z malých kostek | r. Kunio Kato | Japonsko | 2008 | 12 min./public award

Muto | r. Blu | Itálie | 2007 | 7 min./silver pegasus 2008
Buchta | r. Michal Socha | Polsko | 2008 | 5 min/ bronze pegasus 2008
Virus | r. Robert Proch | Polsko | 2009 | 4 min./special award 2009

ŘÍJEN

13. 10. od 19:00 | Polská krev aneb kapka (mladé animatorské) naděje

Výběr nejprogresivnějších snímků mladých tvůrců animovaného umění, kteří tvoří novou filmovou krev současné polské animace…a věřte, že krev vám nejen rozproudí nebo přivedou do varu, ale možná i nechají mrazivě „ztuhnout“ :)!

Exit | r. Grzegorz Koncewicz | 2006 | 10 min.

Refrény | r. Wiola Sowa | 2007 | 13 min.

Dokumanimo | r. Malgorzata Bosek | 2007 | 10 min.

Sekvence | r. Robert Sowa | 2007 | 8 min

Vše plyne | r. Edyta Turczanik | 2007 | 7 min

27. 10. od 19:00 | Nový pohled polské animace

„odvážný“ výběr z nejnovější polské experimentální animované tvorby představí v Čechách zatím málo známá, avšak pro budocí evropskou EXPERIMENTÁLNÍ scénu jistě zajímavá jména a jejich originální tvůrčí osobnosti!

Nezapomenutelná noc | r. Janek Koza | 1996 | 1,5 min.

Mluvený film č. 1 | r. Wojciech Bąkowski | 2007 | 5 min.

Mluvený film č. 2 | r. Wojciech Bąkowski | 2008 | 8 min.

Vždycky bude zítra | r. Anna Pankiewicz | 2008 | 5 min.

Pro tvoji mámu | r. Anna Pankiewicz | 2 min.

Sestry, rozené Jarząb | r. Aga Jarząb | 2004 | 8 min.

Čepka | r. Tomek Sikora | 2007 | 1 min.

Zákusky | r. Tomek Sikora | 2007 | 0,5 min.

III | r. Jakub Lech | 2003 | 9 min.

1-39-C | r. Olga Wroniewicz | 2004 | 7 min.

LISTOPAD

10.11. | Mariusz Wilczyńský: Velikán polské animace

Retrospektiva umělce, kterého fanouškům moderní animované tvorby asi není třeba dlouze představovat, ovšem  u nás a navíc v takto kompletním profilu vůbec poprvé!

Kizi Mizi | 20 min. | 2007

Bohužel | 13 min. | 2004

Smrt na pět | 4 min. | 2002

Uprostřed nočního ticha | 3 min. | 2000

Mojí mamce a mě | 3 min | 2000

24.11. | Krzysztof  Rynkiewicz a jeho žáci

Projekce filmů proděkana světově proslulé filmové školy v Lodži auznávaného pedagoga animované tvorby a jeho studentů katedry animace!

Myš | r. Wojciech Wawszczyk | 8 min. | 2001

Mileňka | r. Joanna Jasińska-Koronkiewicz | 5 min. | 2001

Film, že moucha nesedá | r. Michał Poniedzielski | 2 min | 2004

Caracas | r. Anna Błaszczyk | 10 min | 2006

Epizoda | r. Agata Gorządek | 6 min. | 2007

American Dream | r. Jakub Wroński | 2007 | 8 min.

Pan Pán a holub | r. Piotr Milczarek | 3 min. | 2008

+ překvapení (filmy K.  Rynkiewicze)

PROSINEC

8.12. | Napříč časem aneb kultovní snímky polské animace

výběr toho nejlepšího z historie i současnosti polské animace! Povinnost pro každého fanouška této specifické a tolik přitažlivé umělecké disciplíny! Prostě k „ vánoční hostině“ pro vás jen tu nejtučnější filmovou krmi!!!

Červené a černé | r. Witold Giersz | 1963 | 6 min.

Cesta | r. Daniel Szczechura | 1970 | 7 min.

Tango | r. Zbigniew Rybczyński | 1980 | 8 min.

Černá Karkulka | r. Piotr Dumała | 1983 | 5 min.

Katedrála | r. Tomasz Bagiński | 2002 | 6 min.

Ichtys | r. Marek Skrobecki | 2005 | 15 min.

Arka | r. Grzegorz Jokantys | 2007 | 7 min.