Nominace na Ceny Alfréda Radoka za rok 2009

Inscenace

Pedro Calderón de la Barca: Lékař své cti
    režie Hana Burešová
    Divadlo v Dlouhé, Praha
    premiéra 4. dubna 2009 
     
Georg Büchner: Vojcek
    režie Daniel Špinar
    Divadlo na Vinohradech, Praha
    premiéra 9. dubna 2009 
     
Rostislav Novák: La Putyka
    režie Rostislav Novák
    La Fabrika, Praha
    premiéra 21. dubna 2009 
     
Oliver Reese, Dušan D. Pařízek: Goebbels/Baarová
    režie Dušan D. Pařízek
    Pražské komorní divadlo - Divadlo Komedie, Praha
    Premiéra 4. září 2009

Ženský herecký výkon
     
Kateřina Burianová
    - Violet Westonová v: Srpen v zemi indiánů
    - Národní divadlo, Praha 
     
Helena Dvořáková
    - Doňa Mencía de Acuňa v: Lékař své cti
    - Divadlo v Dlouhé, Praha 
     
Gabriela Míčová
    - Baarová v: Goebbels/Baarová
    - Pražské komorní divadlo - Divadlo Komedie, Praha 
     
Eva Novotná
    - Eva v: Gazdina roba
    - Národní divadlo Brno 
     
Mužský herecký výkon
     
Alan Geoffrey Oke
    - Gustav von Aschenbach v: Smrt v Benátkách
    - Státní opera Praha 
     
Martin Pechlát
    - Goebbels v: Goebbels/Baarová
    - Pražské komorní divadlo - Divadlo Komedie, Praha 
     
Miroslav Táborský
    - Don Gutierre v: Lékař své cti
    - Divadlo v Dlouhé, Praha 
     
Divadlo
     
Divadlo Husa na provázku, Brno 
Divadlo v Dlouhé, Praha 
Pražské komorní divadlo - Divadlo Komedie, Praha 
     
Česká hra
     
David Drábek: Náměstí bratří Mašínů
    režie David Drábek
    Klicperovo divadlo Hradec Králové 
     
Petr Kolečko, Daniel Špinar, Oscar Wilde: Kauza Salome
    režie Daniel Špinar
    A Studio Rubín, Praha 

Iva Peřinová: Labutí jezírko
    režie Tomáš Dvořák
    Naivní divadlo Liberec 
     
Scénografie
     
Daniel Dvořák - scéna
    Bohuslav Martinů: Juliette
    Národní divadlo Brno - opera 
     
Matěj Forman, Josef Sodomka - scéna
    Antonín Dvořák, Jaroslav Kvapil a bratři Formanové: Ubohá Rusalka bledá
    Divadlo Husa na provázku, Brno 
     
Kamila Polívková - výprava
    Josef Škvorecký, Viktorie Čermáková: Lvíče
    Pražské komorní divadlo - Divadlo Komedie, Praha 
     
Tom Schenk - scéna
    Benjamin Britten: Smrt v Benátkách
    Státní opera Praha 
     
Hudba
     
Jan Maxián, Vojtěch Dyk, Jakub Prachař
    Rostislav Novák: La Putyka
    La Fabrika, Praha 
     
Petr Wajsar
    Petr Kolečko, Tomáš Svoboda, Petr Wajsar: Pornohvězdy
    Roxy/NoD, Praha 
     
Vít Zouhar
    Julius Zeyer: Radúz a Mahulena
    Národní divadlo Praha 
     
Talent
     
Pavla Beretová
    - herečka 
     
Vojtěch Dyk
    - herec 
     
Rostislav Novák
    - autor, režisér, herec, artista 
     
Daniel Špinar
    - režisér