AVÍZO: Setkání čtenářů v knihovně v Libochovicích

Městská knihovna v Libochovicích spolu s Divadelním spolkem Scéna Libochovice připravuje vždy na poslední pondělí v měsíci Po-čtení - setkání čtenářů knihovny. Každý měsíc s jiným tématem avšak s jednou společnou věcí - čtením, kdy čtenáři čtou čtenářům. Listopadové Po-čtení se uskuteční 29. listopadu od 18.00 hodin a bude strašidelné. Tématem tentokrát budou hororové, strašidelné či jinak temné příběhy a povídky.

Čteny budou jak staré, známé a osvědčené hrůzostrašné příběhy, jako například Noční můra v Elm Street či Frankenstein, tak i tvorba současných málo známých autorů. Kdo se tedy chce bát, či alespoň cítit mrazení strachu je srdečně zván do Městské knihovny v Libochovicích.

Další Po-čtení se uskuteční v čase vánočním, 20. prosince od 18.00 hodin, v Městské knihovně v Libochovicích (Náměstí 5. května).

Mnoho z nás v čase svého mládí a dospívání nalezlo o Štědrý den pod vánočním stromkem knihu. A možná nejen jednu. Za léta jich jistě byla velká řada. Jenže, vzpomeneme si ještě na ně? Dokážeme si vybavit svou oblíbenou knihu z mládí a co víc, povede se nám ji doma najít? Pokusme se o to a přinesme ji na další Po-čtení a přečtěme z ní malou ukázkou.

První část večera bude věnována dobrovolnému vstupnému, tedy čtení z oblíbených knih našeho mládí. Je to však vstupné opravdu dobrovolné a kdo nenalezne odvahu číst, může přijít jen posedět a poslouchat.

Druhá část večera bude ve znamení adventního času tak, jak jej ve svých textech zachytili čeští spisovatelé a humoristé. Vždyť vánoční téma lze nalézt v povídkách Jaroslava Haška, Petra Šabacha, pánů Šimka a Grossmanna či Ostravaka Ostravského.

Přijďte posedět, poslouchat a nebo číst. Ale především vychutnat si pohodu Vánoc, což je ostatně jméno jedné z povídek, která na vánočním Po-čtení zazní.

Jaromír Tlustý, Chotěšov

Divadelní Po-čtení v libochovické knihovně - červen 2008
Divadelní Po-čtení v libochovické knihovně - červen 2008