AVÍZO: Víkendový program na zámku v Mníšku pod Brdy

Podvečerní prohlídky s Bílou paní, s Andělem Serváce Engela, čertem Brdíkem a dalšími pohádkovými bytostmi jsou pro návštěvníky připraveny, letos naposled, v sobotu 18. prosince na zámku v Mníšku pod Brdy. Ještě předtím můžou prožít atmosféru vánoc na adventních prohlídkách nebo si vyrobit vlastní krabičku na vánoční dárek.

Prohlídka nabízí setkání s Andělem Serváce Engela z Engelsflussu, který pronese zajímavé poselství. Děti budou andělem pasovány do šlechtického stavu, takže si rodiče domů odvedou malé rytíře a princezny z Mníšku. Každý dostane lucerničku a projdeme si deset bohatě vybavených zámeckých pokojů. Během prohlídky je připraveno nejedno překvapení a na konci na děti čeká sladká odměna a dáreček od Bílé paní, která si říká Leontýna. Prohlídky začínají v 16.00 hodin a končí v 18.00 hodin.

Adventní program započne už dopoledne vánočními prohlídkami, které jsou věnovány rodině Kastů. Jak se slavily vánoce před sto lety a jaké zvyky se dodržovaly? Všechno ze dozvíte a některé zvyky si i sami vyzkoušíte. Během prohlídek se můžete zúčastnit soutěže a vymyslet jméno pro anděla, který se nám zabydlel v Kapli sv. Serváce.

Máte-li chuť výtvarně tvořit, máte příležitost. Vyrobte si a ozdobte si vlastní vánoční krabičku, do které můžete zabalit dáreček pro své milované. U nás to dokáže každý. Ateliér začíná ve 14.00 hodin a končí ve večerních hodinách.

Mníšecký zámek, který prošel náročnou rekonstrukcí a byl vůbec poprvé otevřen veřejnosti v roce 2006, uzavírá další úspěšnou, téměř celoroční sezonu. Letos zámecké expozice navštívilo více než 32 tisíc návštěvníků, což je o 4 tisíce více než v loňském roce.

„První republika je oblíbené období české historie a zdařilé expozice navozují dojem jakoby si poslední majitelé, Kastové, pouze “odskočili„ a do zámku se měli každou chvíli vrátit. Takto hodnotí prohlídky naši návštěvníci nejčastěji a nás to samozřejmě těší. Během vánočních svátků máme zavřeno, ale otevíráme hned po novém roce v neděli 2. ledna,“ upřesňuje zástupkyně kastelánky Lenka Pružinská, která jménem správy zámku přeje všem současným i budoucím návštěvníkům krásné vánoce a dobrý rok 2011. Více se o zámku dozvíte na www.zamek-mnisek.cz

PROGRAM:

18. prosince

Od 10.00 do 16.00 Vánoční prohlídky – vyzkoušíte si vánoční zvyky a získejte zlatý oříšek s překvapením.

Od 14.00 - výtvarný ateliér - vyrobte si vlastní vánoční krabičku a zabalte si dárek pro někoho, koho máte rádi.

Od 16.00 Prohlídky S Andělem - prohlídky s živými pohádkovými bytostmi. REZERVACE NUTNÁ.

19. prosince

Od 10.00 do 16.00 Vánoční prohlídky – vyzkoušíte si vánoční zvyky a získejte zlatý oříšek s překvapením.