Bývalá tajemnice trestu za zpronevěru unikne

Brno – Soud se nebude zabývat zpronevěrou, které se měla dopustit bývalá tajemnice městské části Brno-Žabovřesky Jarmila Kučerová. Ta si na radniční tiskárně před loňskými komunálními volbami tiskla své předvolební letáky do zastupitelstva v Kobylnici, kde s rodinou žije. Úřadu tak vznikla škoda 15 tisíc korun. Kučerová se k činu přiznala a s radnicí se vyrovnala mimosoudně. 

Bývalá tajemnice se přiznala a uhradila škodu, kterou soukromým tiskem radnici způsobila. Na účet rovněž složila částku na obecně prospěšné práce. Vedení radnice s tímto narovnáním souhlasilo a soud dospěl k názoru, že tato satisfakce je dostačující. Proto od projednávání případu upustil.

Na případ upozornil bývalý informatik městského úřadu Michal Eger, který zároveň policii předal všechny podklady. Před volbami si nechala Kučerová údajně přesunout tiskárnu do své kanceláře a objednala nezvykle mnoho tonerů. Podle Egera proto, aby si nerušeně mohla vytisknout svoje předvolební letáky. I díky nim se pak rodačka z Kobylnic, která ale dlouhá léta žila v Brně, dostala na podzim do tamního zastupitelstva. 

Zatímco informatik přišel po oznámení případu o místo, byl propuštěn samotnou tajemnicí, Jarmila Kučerová na radnici zůstala až do konce září. Po celou dobu byla na nucené dovolené a od radnice pobírala průměrný plat. Radnice už teď hledá nového tajemníka, na úřad by měl nastoupit od 1. ledna.