Policie má nové informace ke dva roky staré vraždě v Českém Těšíně

Český Těšín - Policie má nové informace, které by mohly přispět k objasnění dva roky staré vraždy mladé ženy v Českém Těšíně. Na policii se obrátila dívka, která se před dvěma lety málem stala obětí nejspíše stejného násilníka. Policisté prosí ženy z Českého Těšína a jeho okolí, které měly podobnou zkušenost, aby neváhaly a co nejdříve se ozvaly. Každá nová informace totiž může pomoci.

Dvacátého pátého září 2009 půl desáté dopoledne. Sedmadvacetiletá Jana Svobodová se vrátila se svou dvouletou dcerou z nákupu domů. Tam ji ale přepadl mladý muž, pobodal ji nožem a matka zraněním na místě podlehla. Kriminalisté od té doby prověřili skoro tři tisícovky osob, jejich svědectví je ale k pachateli zatím nedovedla. Naděje svitla až teď. Na policii přišla mladá dívka. Dva týdny před vraždou se poblíž místa tragédie málem stala obětí násilí i ona. Neznámý muž ji pronásledoval až do domu. „Když byli mezi patry na schodišti, přišel k ní a začal ji osahávat, ona začala křičet. Rozsvítilo se světlo a muž utekl,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská. Popis muže, který ženu obtěžoval, je podle policistů téměř shodný s popisem možného vraha.

 

„Policisté pátrají po štíhlém muži vysokém 180 až 185 centimetrů, který měl krátké hnědé vlasy. Nová informace je, že měl mít dioptrické brýle,“ prozradila Soňa Štětínská. „Jsem šťastný, že je zase nějaký posun. Jen je špatné, že se ta dívka přihlásila teprve až teď, je to dva roky, mohlo to být dřív a už se to mohlo nějak řešit,“ řekl přítel zavražděné Vladimír Kosek.