Seriál Lysá Cup začal během na Velký Javorník

Ostrava - Během na Velký Javorník byl zahájen letošní ročník šestnáctidílného seriálu běhů do vrchu nazvaný Lysá Cup. Start úvodního podniku si nenechal ujít ani loňský vítěz celého seriálu Slovák Peter Gajdoš.

Seriál Lysá Cup startoval výběhem na Velký Javorník podruhé, ostatní závody mají cíl vždy na Lysé hoře. „V podstatě na tu Lysou horu se běží patnáckrát. Ta první etapa je taková loňská novinka, že se neběží na Lysou horu, z těch nejnáročnějších výběhů. Myslím si, že každému sedí něco jiného, ale většinou nejtěžší je doběh po severní sjezdovce nahoru na Lysou,“ říká organizátor závodu Petr Hudeček.

 

V první etapě čekal na necelou třístovku závodníků šestikilometrový výběh na Velký Javorník, který byl zpestřen výběhem schodů podél skokanských můstků ve Frenštátě pod Radhoštěm, kde závod odstartoval olympijský vítěz Jiří Raška. Nejrychlejší v cíli na vrcholu Velkého Javorníku byl ostravský Ondřej Horák. „Byl to sice menší kopec než je Lysá, ale bylo to těžké. Závěr je hodně strmý a začátek zase takový nevyvážený, změny a ostré stoupání a před tím rovina i ostré klesání, takže bylo to docela těžké,“ popisuje průběh závodu. Druhý doběhl Slovák Luboš Kováčík a třetí skončí loňský vítěz běhu na Velký Javorník Martin Holiš. Seriál Lysá Cup pokračuje v sobotu výběhem z Visalají na Lysou horu.