Matku, syna a jejich psa zachránili z hořícího domu

Fryšták - Záchranáři se dnes krátce po půlnoci potýkali s požárem rodinného domu ve Fryštáku na Zlínsku. Policisté z hořícího objektu včas vyvedli čtyřiašedesátiletou ženu, jejího osmatřicetiletého syna i jejich psa. S požárem půdních prostor a střechy si poté poradili hasiči. Při neštěstí nebyl nikdo zraněn. Jak k požáru došlo, se zatím vyšetřuje. Majitel předběžně vyčíslil škodu na půl milionu korun.

Policisté bouchali na dveře, okna a plechovou bránu domu tak dlouho, až jim přišla otevřít žena v noční košili. Řekli jí o požáru a ptali se, jestli je ještě někdo další uvnitř. „Žena byla v takovém šoku, že vběhla znovu do domu a hlídce se ztratila. Policisté šli ihned za ní a našli ji, jak klečí a pláče v zadním pokoji. Naštěstí řekla, že v domě je ještě její syn. Policisté ji vzali na čerstvý vzduch a posadili ji do služebního vozu. Do domu běželi ještě jednou,“ uvedla mluvčí zlínských policistů Bartíková.

Za chvíli se jim podařilo v jednom z pokojů najít spícího muže. „Když ho probudili, uvedl, že má poškozené čichové buňky a kouř necítil. Šokovaný muž začal zmateně pobíhat po domě a hledat psa. Naštěstí si také vzpomněl, že v domě jsou propanbutanové láhve. Policisté ho vyvedli ven a vrátili se do hořícího domu ještě jednou. Ze schodů vzali čtyři tlakové propanbutanové láhve, které nechali chladit ve sněhu, a podařilo se jim najít i psa,“ dodala Bartíková.

Žena ani její syn neutrpěli žádná zranění a zásahem se podařilo předejít i rozsáhlejším škodám na majetku. Prostory v přízemí policisté prohledali, aby se přesvědčili, že uvnitř už nikdo není, do horního patra se kvůli hustému dýmu a ohni nedostali. „Matka i její syn ale potvrdili, že tam nikdo nespí,“ doplnila policejní mluvčí.

Hasičům se podařilo požár lokalizovat asi za 1,5 hodiny. Celková likvidace však trvala až do ranních hodin. „Na starou střechu zde totiž byla přidělaná nová. Obě jsme museli rozebrat. Byla to mravenčí práce, kterou hasiči kompletně prováděli v dýchací technice,“ řekl Štefan Hrtús z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje.

Požár rodinného domu ve Fryštáku
Požár rodinného domu ve Fryštáku