Do brněnské Kociánky přicházejí Vánoce

Brno - Do Vánoc zbývají už jen dva týdny a v městech se usídlila vánoční atmosféra. Svátky pokoje a radosti zavítaly také do brněnského zařízení Kociánka pro děti s tělesným a mentálním postižením. Kociánka letos po devatenácté uspořádala vánoční benefiční koncert, jehož výtěžek půjde na dárky pro děti.

Při benefičním Koncertě pro Kociánku v Besedním domě v Brně se setkali děti a rodiče z ústavu, jejich přátele a další zástupci z brněnských ústavů pro děti, aby vybrali peníze na nákup vánočních dárků pro své svěřence. „Finanční prostředky směrují výhradně pro potřeby našich dětí,“ řekla zástupkyně vedoucího ústavu Kociánky Monika Jelínková. Kolik peněz se podařilo vysbírat tento rok, to se zatím neví, schránka s penězi je totiž ještě zapečetěná. Děti se už ale těší na to, co najdou pod stromečkem. „Starší děti si nejvíce přejí telefony, elektroniku a různá CD, mladší děti většinou hračky,“ popsala přání dětí Jelínková.

Kromě vánočních dárků se z peněz nakoupí také nové rehabilitační pomůcky pro děti s tělesným postižením. „Přístroje, které nám zakupuje Nadační fond, jsou pro rehabilitaci dětí nesmírně důležité,“ potvrdila vedoucí rehabilitačního oddělení Kociánky Věra Maixnerová.

Brněnská Kociánka byla založena roku 1919 a za desítky let působení překročily její práh tisíce dětí. V současnosti má v ústavní starostlivosti asi 330 svěrenců.

Spívejíci sboristky na Koncertě pro Kociánku
Spívejíci sboristky na Koncertě pro Kociánku