Problémová čtvrť Bohumína chce zpět služby pošty

Bohumín – Obyvatelé sociálně vyloučené čtvrti v severomoravském Bohumíně požadují, aby se k nim v plném rozsahu vrátily služby České pošty. Ta listonošku z problémové části města stáhla v srpnu poté, co tam byla opakovaně napadená. Roli doručovatelky poštovních zásilek převzala Věra Horniaková, žena ze sousedství. Ta ovšem nemůže donášet všechny druhy zásilek, jako peníze nebo doručené dopisy, a místní proto nyní sepisují pro Českou poštu petici.

Obyvatelé v petici uvádějí, že současný stav je nevyhovující a že se cítí poškozeni, neboť pošta podle nich prý dává vinu všem rodinám z ulic v části Bohumína. Podporu jim vyjádřila i radnice. „Pokud je teď sepisována nějaká petice, tak mají naši plnou podporu, protože když si někdo kupuje poštovní známky, tak si platí za doručení zásilky do domácnosti,“ upozornil starosta Bohumína Petr Vícha.

Pošta se brání. „Česká pošta musí chránit naše zaměstnance, jejich bezpečnost. Postupujeme striktně podle poštovních podmínek, které nám umožňují toto učinit,“ řekla mluvčí Marta Selicherová. Česká pošta také v Bohumíně vyvěsila inzerát, v němž hledá doručovatelku do problematických oblastí. Jednou z podmínek je čistý záznam v rejstříku trestů, a zmocněnkyně místních obyvatel Věra Horniaková proto přijatá být nemůže. Pokud se nikdo nepřihlásí, oblast zůstane bez listonošky i v budoucnu.