Děti z domova v Lichnově dostaly vánoční dárek za 3,5 milionu

Lichnov (Bruntálsko) – Skupinka dětí z Lichnova dostala pod stromeček netradiční dárek. Stávající budova dětského domova už kapacitně nevyhovovala, a tak se za pomoci Moravskoslezského kraje přestavěla bývalá prádelna. V novém domově bude bydlet osm chlapců a dívek, kteří tvoří takzvanou rodinnou skupinu. Děti si budou samy vařit, prát i uklízet, a připravovat se tak na vstup do běžného života.

Jako základ pro nové bydlení posloužila nevzhledná bílá budova, která sloužila původně jako prádelna a keramická dílna. V nový domov se proměnila za pouhé čtyři měsíce. „Ve stávající budově i s přístavbou máme nedostatečné prostory pro zázemí našich čtyř rodinných skupin, proto se nám vlastně odchodem té jedné tady do domečku uleví,“ dodala ředitelka Dětského domova v Lichnově Alena Lukešová.

Přestavba vyšla na 3,5 milionu korun, které poskytl Moravskoslezský kraj. V domě vznikla nová kuchyň s obývákem, tři dětské pokoje, dvě koupelny a kancelář pro pedagoga, který bude s dětmi 24 hodin denně. „Nepředstavoval jsem si, že to bude tak pěkné,“ řekl ČT na svůj nový domov Martin Gažík. 

Vedení dětského domova je s novým bydlením pro děti spokojené a do budoucna by si přálo vybudovat další pro rodinnou skupinu v Krnově. Vše ale bude záležet na tom, zda se podaří získat dostatek peněz.

Dětský domov v Lichnově před a po rekonstrukci
Dětský domov v Lichnově před a po rekonstrukci