Před půl rokem mu voda zničila dům, Vánoce už oslaví ve svém

Hustopeče nad Bečvou – Štědrý den u Vozákových bude dvojnásob radostný, osmdesátiletý Oldřich Vozák ho totiž spolu s rodinou oslaví v domě, který před půl rokem zdevastovala blesková povodeň. Tehdy mu zůstalo jen oblečení a boty, které měl na sobě, už za dva měsíce ale pracoval na opravách svého domu. Vánoce tak sice oslaví v bojových podmínkách, ale doma.

Velká voda vtrhla do Hustopečí nad Bečvou 24. června a brala s sebou všechno, co jí stálo v cestě. Oldřichu Vozákovi zničila veškeré vybavení domu, dvorek a zahradu. V srpnu ale začala postupná oprava, a i když dům není ještě kompletně hotový, tak můžou zítra Vozákovi v kuchyni zapálit svíčky na vánočním stromku a pochutnávat si na kaprovi s bramborovým salátem. 

Přípravy na Vánoce ale nebyly ve vlhkém domě zrovna idilické: „Člověk neví, kde co má položit. Co chytnete všechno je plesnivé, jakýkoliv plech, co vezmu, musím nejdřív umýt,“ vysvětluje dcera Marie Kovářová. 

Na zimu pan Vozák rekonstrukci domu pozastavil, už na jaře se ale pustí do další části oprav, čekají ho venkovní omítky.