Projekt Comenius zavítal do Ostravy - studenti si procvičí jazyk a poznají nové lidi

Ostrava – Přes 30 studentů z osmi evropských států navštívilo v rámci mezinárodního projektu Comenius obchodní akademii v Ostravě-Porubě. Cílem projektu je poznávat nová místa a procvičit si cizí jazyk, studenti proto v němčině prezentovali památky své země zapsané na seznam kulturního dědictví UNESCO.

Náklady středoškolákům hradí Národní agentura pro evropské vzdělávací programy. Obchodní akademii v Porubě se takto podařilo získat 17 tisíc eur (přes 400 tisíc korun). „Je to hodně pozitivní projekt, protože jsem mohla poznat hodně nových zemí a hodně nových studentů, se kterými jsem strávila čas,“ pochvalovala si maďarská studentka Renáta Rajki. Nedě Kedainiai z Litvy se zase líbily Praha, Třebíč a Ostrava. 

Projektu Comenius se účastní osm zemí střední a východní Evropy, dorozumívacím jazykem se stala němčina, i když se tak v žádném ze států nemluví. Pro žáky obchodní akademie v Porubě je to také možnost, jak se setkat s památkami a dějinami, dějepis se totiž na škole neučí po celé čtyři roky. 

Na začátku příštího roku čekají zúčastněné studenty poslední dvě návštěvy u svých kolegů, společně budou obdivovat památky UNESCO na Slovensku a v Bulharsku.