Další mladík přepadal v Ostravě s nožem, už je ve vazbě

Ostrava – Policie v Ostravě vyšetřují další útok nožem, tentokrát 17letý útočník pobodal o dva roky staršího mladíka. Podle policistů byla důvodem útoku krádež notebooku a peněženky. S nožem v ruce pak násilník přepadl ještě další náhodné osoby, mezi nimi také tři patnáctileté chlapce. Soud už útočníka poslal do vazby, hrozí mu až deset let vězení. Události se staly během října, policisté ale inormace kvůli vyšetřování zveřejnili až dnes.

Mladík se přitom teprve před půl rokem vrátil z vězení, znovu ale začal krást, a navíc je podle policie agresivnější. Zhruba před měsícem předadl v ostravském podchodu 19letého mladíka, kterého bodl jednou do ramene a jednou do zad. Přepadený přišel o peníze i notebook, který měl v batohu.

Další útok se stal ani ne po týdnu. Mladík tentokrát s nožem v ruce oloupil tři mladé chlapce, nejmladšímu bylo teprve patnáct let. „Jednoho z mladíků uchopil zezadu za krk, vytáhl nůž a mladíka oloupil, využil momentu překvapení a stejným způsobem oloupil i zbylé dva,“ uvedl kriminalista Kamil Vašťák. 

Policisté varují, že podobných mladíků je v Ostravě přibližně třicet, každý z nich už má na kontě minimálně 50 loupeží. I přesto ale v Ostravě výrazně klesá počet zločinů, které mají na svědomí děti do 18 let. Zatímco letos se jich během prvních osmi měsíců stalo 266, loni jich za stejné období bylo 530. Většinu případů prý policisté objasnili.