Záchranáři na Olomoucku pátrají po ztraceném bagristovi

Olomouc - Desítky policistů, hasičů i kynologů pátrají od pátku po devětatřicetiletém Václavu Opluštilovi z Bohuňovic na Olomoucku. Muž odjel ve čtvrtek ze svého domova bagrem za prací. Později policie našla jeho bagr se všemi doklady a peněženkou. Jeho stroj byl objeven zhruba 20 kilometrů od jeho bydliště nedaleko Grygova. O muži však nikdo nemá žádné informace. Do pátrání se dnes pustili i potápěči, kteří prohledávají pískovnu nedaleko místa, kde byl stroj odstaven.

„Pohřešovaný muž odjel z místa trvalého bydliště ve čtvrtek v 07:00 na bagru značky Caterpilar žluté barvy, registrační značky MOO 04 54. Tento stavební stroj byl nalezen mezi obcemi Grygov a Majetín,“ uvedl mluvčí krajské policie. 

Do pátrání po muži se v pátek zapojilo na sedm desítek záchranářů. Prohledávali okolí místa, kde byl stroj nalezen. „Povolána byla i letecká služba, vojenská policie, profesionální hasiči, policisté a kynologové,“ dodal mluvčí. Vzhledem k tomu, že bylo pátrání bezúspěšné, pustili se dnes do hledání také potápěči. „Na místě v nedaleké pískovně jsou nyní potápěči z Frýdku-Místku a prohledávají ji, je to však obtížné, je tam velmi malá viditelnost,“ doplnil mluvčí. Dodal, že policisté vyšetřují všechny možné verze. Odpověď na to, co se stalo a proč muž stroj odstavil a zmizel, však zatím nemají. 

Hledat policisté ani hasiči nepřestanou ani v příštích dnech. Policisté jsou připraveni reagovat na jakékoliv podněty od občanů.

Pohřešovaný devětatřicetiletý muž

je 175 centimetrů vysoký, má střední postavu a hnědé krátké vlasy. Má hnědé oči a nosí bradku. V době zmizení měl na sobě tričko žlutohnědé barvy s krátkými rukávy, šedé látkové kraťasy a byl obut do sandálů. Policisté žádají případné svědky, kteří muže viděli nebo mají informace o tom, kde se nachází, aby volali na linku 158 nebo se obrátili na nejbližší policejní oddělení.