Čtyři nehody komplikovaly provoz vlaků na Moravě

Přerov – Dva střety vlaků s chodci v okolí Přerova a dlouhodobé následky dalších dvou havárií, ke kterým došlo v minulých dnech, notně zkomplikovaly dopravu na dvou nejdůležitějších železničních koridorech na střední a severní Moravě. Po jedné hodině odpoledne nalezli železničáři mrtvého člověka na kolejích mezi stanicemi Hulín a Říkovice na břeclavsko-přerovské trati. O hodinu později se střetl expresní vlak s chodcem mezi stanicemi Drahotuše a Lipník nad Bečvou na olomoucko-ostravské trati.

Obě události si vyžádaly přerušení provozu, které se dotklo například dálkových linek Praha–Ostrava nebo Vídeň–Varšava, stejně jako regionální dopravy. Na obou místech se železničářům podařilo plně obnovit provoz až po páté hodině odpoledne.

Nehoda u Lipníku zastavila mezistátní expres Detvan, který jel z Prahy do Zvolena. Pod jeho koly zemřela neznámá žena. „Paní skočila přímo pod vlak,“ popsala policejní mluvčí Marta Vlachová. U Hulína přišel o život devětadvacetiletý muž z Přerovska.

Další komplikace způsobila mimořádná výluka v Polsku. Vznikla poté, co ve středu ve stanici Chybie vykolejil mezistátní vlak z Vídně do Varšavy. I dnes nabíraly mezistátní spoje z Polska zpoždění, výluka skončila v podvečer. Nadále však panuje podobná situace také na opavsko-ostravské trati, kde pokračuje odstraňování následků pondělní havárie osobního vlaku a všechny spoje jsou nahrazovány autobusovou dopravou.