Právnickou fakultu UP v Olomouci dál povede děkanka Hrušáková

Olomouc - Právnickou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci povede pravděpodobně i v příštích čtyřech letech Milana Hrušáková. V tajné volbě o tom dnes rozhodl Akademický senát fakulty. Děkankou na druhé funkční období se stane poté, co ji do funkce oficiálně jmenuje rektor. Právnická fakulta je druhou nejmladší fakultou na univerzitě. Obnovena byla před dvaceti lety. V současné době na ní studuje dva tisíce vysokoškoláků.

Třináct hlasujících senátorů. Z toho dvanáct pro, pouze jeden z nich se hlasování zdržel. Tak hladce prošla tajnou volbou současná děkanka Milana Hrušková. „Před čtyřmi lety jsem říkala, že jsme všichni na jedné lodi, že děláme tlustou čáru za minulostí, že nejsme Titanic, ale právnická fakulta a myslím, že se to podařilo, že ty vztahy jsou tady velice férové a přátelské,“ říká. Jediná kandidátka na post šéfa fakulty prošla hned v prvním kole. Zvolena byla během několika minut, bez emocí v prakticky poloprázdném sále. V dalším funkčním období chce staronová šéfka pokračovat se započatými změnami. „Především je to prohloubení a rozšíření doktorského studijního programu. Zavádíme novou formu magisterského studijního programu,“ prozradila. Před čtyřmi lety ale volba šéfa fakulty neproběhla podobně hladce. Vítězný kandidát se jmenování domáhal dokonce před soudem.

 

Tehdy totiž akademický senát zvolil Iva Benedu. Rektor ho ale odmítl jmenovat. A senát následně zvolil právě Hrušákovou. Soud v polovině října rozhodl, že vysoká škola v kauze Beneda nepochybila. „Rozsudek není pravomocný, ještě nebyl písemně vyhotoven. Nemůžeme předjímat, jestli se pan magistr odvolá,“ řekl proděkan Právnické fakulty UP Olomouc Filip Dientsbier.