Torzo prostějovských volejbalistek našlo azyl u brněnských kolegyň

 

Brno, Prostějov – Reprezentační pauza kvůli olympijské kvalifikaci udělala pořádný řez do kádru mistryň z Prostějova. Týmu z Hané totiž chybí hned sedm hráček české, slovenské nebo izraelské reprezentace. Aby zbylé členky týmu nevypadly z tempa, připravují se společně se svými konkurentkami z brněnského Králova Pole.

 

Prostějovským volejbalistkám chybí i trenér Miroslav Čada, který tři ze svých klubových svěřenkyň vede i na lavičce slovenského národního týmu. I když Brno postrádá kvůli reprezentačním povinnostem jen Šárku Melichárkovou, neobvyklou zkušenost také vítá.

Alespoň Brňankám jejich trenér zůstal, Ondřej Marek totiž tentokrát vynechal své povinnosti reprezentačního asistenta. Tři společné tréninky má smíšený tým v Prostějově, dva v Brně. Pro královopolské hráčky může mít neobvyklá příprava nový náboj,  Hanačkám zase, na rozdíl od individuálního trénování, pomůže udržet si týmové návyky. „Je to cenná zkušenost hlavně pro ty mladší holky. Už jsme si podobný model vyzkoušeli v minulosti a spokojenost byla vzájemná,“ vysvětlil brněnský trenér Ondřej Marek.

Brněnský klub se brzy dočká další posily, návrat do extraligy šestkového volejbalu totiž plánuje Tereza Tobiášová, která je podepsána i pod pěti královopolskými tituly. „Mám nějaké zdravotní problémy. Právě tyhle tréninky ukáží, jak na tom jsem. Pokud to půjde, nastoupím už do dalšího zápasu,“ řekla Tobiášová.

Kdo reprezentuje?

Prostějov:

Helena Horká (Česká republika), Šárka Kubínová (Česká republika), Tatiana Artmenko (Izrael), Anna Velikiy (Izrael), Veronika Hrončeková (Slovensko), Monika Smák (Slovensko), Solange Soares (Slovensko)

Brno:

Šárka Melichárková (Česká republika)