Zloděj šperků si s lupem nevěděl rady

Šumperk - Šumperští policisté dopadli zloděje šperků. Šestatřicetiletý muž ukradl klenoty za více než dvě stě třicet tisíc korun začátkem listopadu z obchodu se stříbrem v jednom z hypermarketů v Jesenické ulici. Do prodejny se dostal poté, co vypáčil kryt světlíku ve střeše. Teď mu za krádež vloupáním hrozí až pět let vězení.

Zloděj vyloupil obchod se stříbrem 3. listopadu brzy ráno. Podle šumperských policistů zvolil v regionu netradiční postup. Do hypermarketu se totiž dostal střešním světlíkem. Po kovové konstrukci potom přeručkoval nad prodejnu a stropem do ní proskočil. „Následně uloupil asi dvacet kilogramů chirurgické oceli a stříbrných šperků,“ prozradil kriminalista Petr Kolář. „Na našem teritoriu k podobnému spáchání trestného činu zatím nedošlo,“ doplnil jej vedoucí Územního odboru Policie ČR Šumperk Michal Harciník. Muž, který byl v minulosti sedmkrát soudně trestaný, se pak chtěl z obchodu dostat stejnou cestou. S těžkým lupem už ale nedokázal na střešní konstrukci vyšplhat. Vyrazil proto dveře prodejny a utekl východem pro zaměstnance, který se nezamyká, protože je proti vstupu z venku zabezpečený.

 

„Nedomnívám se, že to věděl, spíš bych tipoval, že to zkusil a že prostě mu to vyšlo,“ řekl Petr Kolář. Zloděj si lup schoval u známého v Olomouci. Policistům přiznal, že si s kradenými věcmi nevěděl rady. Prodat se mu podařilo jen několik hodinek a stříbrný řetízek. „Posledního deliktu se dopustil v roce 2005 a od té doby se vytratil. Jako důvod této krádeže uvedl osobní problémy – rozchod s přítelkyní a zřejmě nějakou okamžitou finanční potřebu,“ dodal Kolář. Policie teď muže stíhá na svobodě.