Brněnští volejbalisté udolali Zlín a slaví druhou letošní výhru

Brno – Sedm zápasů čekali brněnští volejbalisté na další extraligovou výhru. V pondělním zápase se konečně dočkali. Zlín doma porazili 3:1 a v tabulce už tak poskočili na deváté místo.

Domácí vstoupili do zápasu s favoritem bez respektu. Na blocích se jim dařilo mnohem lépe než Zlínu, který v této dovednosti dominuje letošním extraligovým statistikám. I proto Brňané získali úvodní dva sety. Výhra 25:17 ve třetím setu vrátila Zlín do utkání, Brno už ale šanci na překvapivé vítězství nepustilo a zejména zásluhou vynikajícího Fořta, který si v zápase připsal třiadvacet bodů, se po závěrečném setu 25:17 radovalo z výhry 3:1. „Jsem šťastný, že jsme konečně vyhráli, předchozí zápasy nám totiž vůbec nevyšly,“ byl spokojený brněnský trenér Zdeno Hauer.

Video Pozápasové hodnocení trenérů
video

Pozápasové hodnocení trenérů

Zlín prohrou promarnil šanci posunout se v tabulce na páté místo, kde tak stále zůstává Ústí nad Labem. „Náš výkon byl špatný, chybělo nám skoro všechno a vyhrát jsme si nezasloužili,“ nehledal výmluvy trenér hostů Roman Macek.

Volejbal Brno - Fatra Zlín 3:1 (22, 21, -18, 17)
Nejvíce bodů: Fořt 23, Kuliha 12, Mlčuch 10 - Přikryl 14, Čechmánek 13, Čajan 9.

V brněnském derby opět zvítězila zkušenost

Podruhé v krátké době se proti sobě postavily dva brněnské týmy nejvyšší ženské volejbalové soutěže. Brněnské juniorky startující v nejvyšší soutěži pod hlavičkou Sportovního gymnázia ale stejně jako v prvním letošním měření nedokázaly se zkušenějšími soupeřkami držet krok. První set prohrály jen o sedm bodů. Potom, v loňské sezóně bronzové, Královopolanky zabraly a po setech 25:11 a 25:11 hladce svoji farmu porazily.

KP Brno - SG Brno 3:0 (18, 11, 14)
Nejvíce bodů: Širůčková 12, Toufarová 11, Staňková 9 - Šnellyová 12, Najbrtová 8.