Olomouckým stolním tenistům se nedaří, v tabulce jsou poslední

Olomouc - První bod v sezóně vybojovali stolní tenisté týmu TTC Region Olomouc. V šestém kola doma uhráli remízu 3:3 Se Sokolem Hradec Králové. O den později v utkání proti Kotlářce Praha měli k bodům také blízko, prohráli ovšem 2:4 a v tabulce jsou poslední.

Vyrovnaný zápas proti pražské Kotlářce mohl dopadnout i naopak. Olomouc táhl k lepšímu výsledku Bělorus Alexandr Kučuk, který porazil Františka Obešla i Petra Kauckého a zařídil dva body. Jeho mladý krajan Fiodarau ovšem neuhrál ani set a další bod nepřidal ani zkušený Jaromír Zlámal. Ten v dramatickém úvodním duelu proti Kauckému neudržel vedení 2:1 na sety a stejným poměrem, tedy 3:2, ho v další bitvě porazil i Marek Obešlo. Olomouc prohrála 2:4 a zatím stále čeká na ligové vítězství. „S Obešlem se mi hrálo hůř, zdálo se mi, že celý zápas tahám za kratší konec a měl prostě víc štěstí. Je mi to líto, protož Kučuk, naše posila z Běloruska, udělal dnes dva body, tak jsme aspoň mohli remizovat,“ posteskl si hráč TTC Region Olomouc Jaromír Zlámal.

 

„Bohužel nám nevyšly dva zápasy, Jarda prohrál v koncovce, ale já mám stejně radost z toho jeho výkonu, protože je na něm vidět, že jde výkonově zase nahoru a zlepšuje se, takže já věřím tomu, že ty další zápasy budou zajímavější,“ neztrácí optimismus manažer olomouckého celku Vít Ratajský.