Novátorská myšlenka Rudé Venduly

Nedávno se v médiích objevily erotické fotografie zastupitelky KSČM Venduly Kroupové z Jindřichova Hradce. Sama Kroupová s tím problém nemá a považuje zveřejnění fotografií, na kterých mnohdy působí jako postava fanatické svazačky Želmíry ve filmu Sedím na konári a je mi dobre, za soukromou věc. Už věta, že zveřejnění fotografií je soukromá věc, působí schizofrenně.

Jindřichohradecký starosta Stanislav Mrvka dokonce vyjádřil své kolegyni podporu. Spojení erotických, někdy až vulgárních snímků s politickou a veřejnou činností nazval novátorskou myšlenkou!  

Dle příkladu Tomáše Garrigua Masaryka by politika měla být posláním a politik člověk vzdělaný, moudrý, skromný a s určitými mravními zásadami. Masaryk by se zcela jistě divil, jaká to vznikla novátorská myšlenka pro posílení politické kultury a vzdělanosti českého národa, a že je dokonce mnohými i oceňována.

Je všeobecně známo, že je dnes těžké najít politika, který se řídí obecně uznávanými zásadami etiky. Co mě ale děsí, je představa, že Rudá Vendula vzhledem k pozitivním ohlasům na její soukromě-veřejné nahé tělo, udělá rychlou politickou kariéru a stane se ministryní školství, záhy pak třeba prezidentkou České republiky. Představte si, jaké fotky by pak mohly viset ve třídách a úřadech…