Co se může stát, když řádí mor

Ostravská Komorní scéna Aréna uvádí v neděli českou premiéru hry americké dramatičky, scénáristky a básnířky Noemi Wallace Blecha. Anglický titul One Flea Spare a je citací z básně Blecha básníka Johna Donna. Příběh diváka zavádí do Londýna roku 1665 zasaženého morovou epidemií.

Hlavními hrdiny jsou bohatí manželé, kterým na mor zahynulo veškeré služebnictvo. Dům může být nakažený a majitelé jsou odsouzeni k tříměsíční karanténě.

Většinu už mají za sebou, zbývají jim poslední tři dny a mohli by být zase volní. V té době se však objeví v jejich domě dva neznámí lidé - uprchlý námořník a tajemná mladá dívka.

Morová stráž přinutí manžele i dva nově příchozí, aby nevycházeli ven dalších dvacet osm dnů. Postavy postupně odhalují svá tajemství.

Režii představení má Slovák Peter Gábor, který je stálým hostem Národního divadla moravskoslezského. „Blechou chci podpořit riskantní, ale velmi sympatickou cestu souboru Komorní scéna Aréna, který považuji za odvážné divadlo,“ řekl režisér Gábor.

Do hlavních rolí obsadil Jana Fišara, Alenu Sasínovou-Polarczyk, dále Zuzanu Truplovou, Josefa Kalužu a Marka Císovského.

Premiéra je v o půl sedmé večer. Další představení je v Komorní scéně Aréna 21. listopadu, poté se hra hraje 28. listopadu a v dalších termínech.