Basketbalisté NH Ostrava porazili ve 14. kole Chomutov

Ostrava - Basketbalisté NH Ostrava přivítali ve 14. kole na své palubovce nováčka z Chomutova. Po pěti prohrách v řadě, z toho čtyřech na hřištích soupeřů, chtěli konečně vyhrát. A to se jim nakonec podařilo. Soupeře ze Severu Čech přehráli 88:61.

Domácí tým se ovšem rozjížděl pomalu, herně špatná první čtvrtina skončila 10:10, ve druhé desetiminutovce už Ostravané získali výrazný náskok, do šaten šli za stavu 42:20. Ovšem také s téměř vyfaulovaným pivotem, který měl na kontě čtyři fauly. „Chtěli jsme hrát tvrdě v obraně a dneska to vyšlo bohužel na mně. V první čtvrtině jsem měl čtyři fauly a v poslední jsem pak vyfasoval pátý a dohrál,“ řekl po zápase pivot NH Ostrava Martin Gniadek. Jasný zápas už domácí ve druhém poločase kontrolovali a kráčeli za výhrou. Pod košem Gniadka adekvátně zastoupil řecký hromotluk Savvas Manousos, který zaznamenal 10 bodů a devět doskoků. „Začátek nebyl oboustranně moc povedený. Pak jsme hráli tvrději a druhá čtvrtina už byla dobrá. Nakonec jsme uhráli slušný výsledek a jsme spokojeni,“ zhodnotil utkání Manousos.

V souběžně hraném sobotním utkání prohrála Opava s Pardubicemi 52:75 a je s jednou výhrou v tabulce soutěže stále poslední.