Prostějov ztrátu setu proti Brnu nepřipustil

Brno – Trojnásobný mistr z Hané suverénními výkony pokračuje v cestě českou extraligou. Svého dlouholetého rivala z Králova Pole porazil 3:0 na sety, a upravil tak neuvěřitelné skóre setů v tomto extraligovém ročníku na 27:1 v devíti odehraných zápasech.

Především výkony smečařky Heleny Horké, která si připsala v zápase osmnáct bodů, a nahrávačky Šárky Kubínové v dresech Prostějova přispěly v dohrávce 9. kola Uniqa extraligy k nakonec jasnému vítězství celku ze střední Moravy. „Jsem moc ráda, že jsme vyhrály, protože to bylo jak na houpačce. Pro mě to bylo zvláštní i proto, že jsem v této hale nastoupila poprvé od svých dvaadvaceti let a bylo to mnohem těžší, než když jsem tady nastupovala jako domácí hráčka,“ popsala své pocity hrát po osmi letech opět v brněnské hale ve Vodově ulici Horká.

Královopolanky letos v extralize prohrály třikrát, Prostějov ani jednou. První set se odehrál zcela v režii zkušených Hanaček, které přehrály Brno o devět bodů. Na začátku druhého setu se královopolskému družstvu podařilo Prostějov zatlačit a dokonce vedlo 13:6, tento stav ale neudrželo a i výhru v druhém setu si tak připsaly prostějovské hráčky. „Udělali jsme spoustu nevynucených chyb, nedařilo se nám vůbec na přihrávce. Prostějov dobře podával. My jsme sice postavili útočnou sestavu se Staňkovou na smeči, ta ale bohužel set a půl přihrávku moc nezvládala, pak to oživila Michaliková, ale od toho trápení na přihrávce se odvíjel celý zápas,“ shrnul brněnský trenér Ondřej Marek.

Brnu se ještě podařilo zdramatizovat zápas ve třetím setu, který ale nakonec skončil 25:23 ve prospěch Prostějova. „Stejně jako soupeřkám se ani nám přihrávka nedařila, což vidím obecně jako velký problém ženského volejbalu. Je to způsobeno resty z mládí, a v současné době tak ženský servis převyšuje přihrávku,“ nebyl zcela spokojen s výkonem svých svěřenkyň prostějovský Miroslav Čada.

Oba celky čekají evropské poháry. Brňanky se podruhé v řadě představí ve Středoevropském poháru,  který vloni ovládl Prostějov, čeká je Maribor. Hanačky letos nastoupí v Lize mistryň, kde už příští týden změří síly v ruské Kazani. „Do soutěže vstoupíme hned na začátek proti největšímu favoritovi, cílem bude důstojný výkon proti tomuto volejbalovému gigantovi,“ popsal Čada. Prostějovský tým ale stále není kompletní, poté co se mu povedlo přivést třetí blokařku odchodu slovinské smečařky Tiny Lipicerové do Cannes, nemá náhradu.

 

VK KP Brno - VK Modřanská Prostějov  0:3 (-16,-19,-23) 

Sestavy

VK KP Brno: Vincourová, Staňková, Širůčková, Toufarová, Melichárková, Svobodníková. Libero: Tobiášová. Střídaly: Pospíšilová, Onderková, Michaliková

VK Modřanská Prostějov   Kubínová, Velikiy, Monzoni, Horká, Artmenko, Hrončeková. Libero: Chlumská

Nejvíce bodů: Toufarová 12, Staňková 9, Svobodníková 7 – Horká 18, Hrončeková 13, Artmenko 9