Češi se na mezinárodním mistrovství v badmintonu neztratili

Orlová - Úspěchem českých reprezentantů skončilo mezinárodní mistrovství juniorů v badmintonu, které se uskutečnilo v Orlové. Dvojice Kateřina Krejčová a Lucie Pilařová se radovala z vítězství ve čtyřhře. Ve finále děvčata porazila česko-francouzskou dvojici Jana Žwaková, Fanny Arnouová.

Jana Žwaková byla jediným zástupcem orlovského oddílu, který se do finále probojoval. S Vojtěchem Šelongem si pak ještě zahrála v semifinále mixu. „Já si myslím, že tomu chybělo hodně, protože s tou Francouzkou jsme nebyly sehrané. Hrály jsme spolu poprvé, takže si myslím, že to je úspěch, že jsme byly ve finále,“ zhodnotila Jana Žwaková. Další finále s českou účastí byl mix. Lucie Černá společně se Slovákem Matejem Hliničanem podlehli slovinské dvojici Urban Turk, Urša Arihová 0:2 na sety. Černá neuspěla ani v singlu. V semifinále prohrála s Belgičankou Van Weleovou.

„Moje hlavní disciplína je dvouhra holek, takže tuhle jsem chtěla vyhrát. V těch dalších dvou disciplínách jsem tu neměla své partnery, se kterými normálně hraji. Hrála jsem vlastně s Matejem Hliničanem ze Slovenska, ale jinak hraji s Mirkem Janáčkem, který je teď na mistrovství Evropy v Portugalsku do 17 let a s ním většinou vždycky vyhrávám,“ řekla Lucie Černá. Vítězkou dívčího singlu se stala Slovenka Jana Čižnárová. Chlapecké kategorie ovládl Francouz Julien Maio. Ve dvouhře porazil ve finále Slováka Hliničana 2:0 sety a pak se svým krajanem Antoinem Lodiotem uspěl i ve čtyřhře.