Běžecká sezóna pokračovala přespolním Listoprďákem

Týn nad Bečvou - Běžci mají sezónu v podstatě celoročně a ani toto období není výjimkou. Na sklonku listopadu se v okolí Helfštýna koná přespolní běh Listoprďák. Letošní, čtvrtý ročník, přivítal 125 závodníků v hlavním běhu na 12 600 metrů a díky silné konkurenci se přepisovaly také historické tabulky traťových rekordů.

Počasí bylo tentokrát téměř ideální. Teplota kolem deseti stupňů nad nulou a hlavně sucho, to byly důležité atributy, které pomohly k překonání dva roky starého rekordu tratě. Brzy po startu se na čele vytvořila silná skupina, která měla chuť závodit a tak se běželo velmi rychle. „Tempo bylo pekelné. My jsme tam byli asi pětičlenná skupinka a pořád jsme se předháněli. Kolotoč, jak říkají cyklisti. A z kopečka to bylo nehorázné tempo, píchání v boku, bolest ukrutná a opravdu jsme se nešetřili vůbec nikde,“ popisuje Viktor Novotný, který se umístil nakonec na druhém místě.

O pořadí na stupních vítězů se rozhodlo až těsně před cílem. Nejvíce sil měli borci z týmu elitních běžců do schodů Horedole. Vítězný Milan Wurst zvládl více než 12 a půl kilometru dlouhou trať v čase 45:56 a udržel pouze třívteřinový náskok před týmovým kolegou a zároveň elitním běžkařem Viktorem Novotným. „Bylo to nahoru dolů a to mi sedí. Běháme schody, takže ještě včera jsme šli trénink schodů a tak se to zužitkovalo,“ řekl spokojený vítěz. S odstupem dalších sedmi sekund za druhým Novotným doběhl třetí David Pelíšek. V kategorii žen zvítězila Štefánia Šrámková v čase těsně pod hodinu.