Krasobruslařský memoriál Pavla Romana vyhráli Maďaři

Olomouc - Neodmyslitelnou součástí podzimního krasobruslařského kalendáře je olomoucký memoriál Pavla Romana v tancích na ledě. Jeho letošního ročníku se zúčastnilo 45 párů z patnácti evropských zemí. Nechyběla mezi nimi ani nejlepší česká dvojice současnosti. Gabriela Kubová a Dmitrij Kiselev.

Kubová s Kiselevem ještě minulou sezónu jezdili mezi juniory, letos už ale postoupili o kategorii výš a v Olomouci se v konkurenci dvanácti párů rozhodně neztratili. Po krátkém programu byli třetí a povedeným volným tancem na hudbu z muzikálu Nine se posunuli ještě o jeden stupínek výš. Od vítězství je přitom dělilo jen 65 setin bodu. „My jsme hrozně nadšení, že se nám to povedlo, že jsme zajeli tak, jak jsme chtěli, všechno co jsme chtěli, jsme zvládli, takže já jsem ohromně šťastná,“ prozradila Gabriela Kubová.

Češti reprezentanti nestačili pouze na maďarský pár Zsuzsanna Nagyová - Mate Fejes. Ti byli nejlepší už po krátkém programu a když předvedli i velmi dobrý volný tanec, mohli se radovat z největšího úspěchu své dosavadní kariéry. „Je to skvělé, je to vůbec poprvé, kdy jsme vyhráli takový závod, takže jsme moc šťastní. Dnes jsme udělali malou chybu při zvedačce, možná tady na stadiónu byla trochu zima, ale jinak bylo všechno v pořádku, takže jsme spokojení,“ řekla nadšeně vítězka závodu Zsuzsanna Nagyová.