Havířov porazil Porubu vysoko 6:1

Ostrava - Dohrávkou dvacátého kola byla včera zakončena první polovina základní části druhé ligy ledního hokeje. Na ledě předposlední Poruby se představil lídr soutěže z Havířova. Poruba vzdorovala do půlky druhé třetiny, utkání však nakonec ztratila jasně 1:6.

Za stavu 1:1 Poruba dvakrát v rozmezí tří minut inkasovala a od té chvíle na ledě jasně vládl Havířov. Po krásném zavěšení Jana Danečka v čase 37:55 už Havířov vedl 4:1 a definitivně zlomil odpor domácích. „Hráči ve snaze s tím zápasem něco udělat si přestali držet pozice, začali hrát hokej jako na rybníku, tak jak na začátku sezony,“ postěžoval si porubký trenér Pavel Hinner. Hosté lépe kombinovali a ohrožovali Gleicha i v poslední části, naopak porubští hráči nebyli příliš nebezpeční ani v přesilovkách a tak musely přijít  tresty. Marek Zientek a Vít Stránský pečetily účet na zápasu dalšími dvěma zásahy na 6:1. Havířovský AZ díky vítězství zvýšil náskok na čele druholigové tabulky před druhým Prostějovem na pět bodů.

 

„Polovinu té soutěže ovlivnila ta naše šňůra, kde jsme měli prostě 13 zápasů bez prohry. V poslední době to však nebylo ono a proto jsem rád, že jsme dneska po dlouhé době zahráli zápas, o kterém dá se říct, byl pro nás klidový a jenom jsme potvrdili, že jsme prozatím na čele této soutěže,“ řekl spokojený trenér Havířova Jan Daneček.