Vodní pólisté Komety na finále Česko-Slovenského poháru nakonec nedosáhli

Brno – Úžasný obrat v zápase se Slavií, který nakonec pro Kometu skončil jednobrankovým vítězstvím, na postup do finálových soubojů Česko-Slovenského poháru nestačil. V prosinci tak proti dvěma nejlepším týmům ze Slovenska nastoupí Strakonice a pražská Slavia.

Do Českého poháru vstoupili brněnští vódní pólisté v bazénu Za Lužánkami zápasem proti Hradci Králové. První půlka se odehrála jasně v režii domácích, když Východočeši dokázali proti pěti brněnským brankám skórovat jen z penalty. Pak trenér domácího klubu Radek Jaška chtěl vyzkoušet jinou herní variantu s osobní obranou, která se ale Kometě moc nedařila, a ztratila tak nakonec slibně rozjeté utkání v poměru 6:8. „Škoda, že jsme nadějně rozjetý zápas nedotáhli do konce, myslím, že to byl klíčový okamžik turnaje. Důležité ale je, že nám zápas ukázal spoustu vlastních chyb, které do lednového startu ligy musíme zlepšit,“ řekl brněnský trenér Radek Jaška.

Proti jedinému celku z druhé ligy, Děčínu, to v podání domácích vodních pólistů byla gólová exhibice, když soupeře ze severu Čech přestříleli o sedmnáct branek. S favoritem ze Strakonic, jehož skalp v turnaji nezískal žádný z týmů, Brňané nakonec prohráli o šest branek. „Stejně jako s Hradcem, tak proti Strakonicím se ukázala naše slabina, neumíme proměňovat šance a stojí nás to zápasy,“ litoval kapitán Komety Petr Holeš.

Turnaj Six nations Šest evropských reprezentací vodních pólistů se v březnu představí na brněnském stadiónu za Lužánkami. Důvod? Účastnit se kvalifikace na evropský šampionát je pro „chudé národy“ zkrátka příliš drahá záležitost, a tak si vymyslely vlastní mistrovství. Český tým už na čtvrtém ročníků mezinárodního turnaje změří síly s Iry, Dány, Švýcary, Švédy a Portugalci.
Pólisté brněnské Komety před úvodním hvizdem
Pólisté brněnské Komety před úvodním hvizdem
Více fotek
  • Pólisté brněnské Komety před úvodním hvizdem autor: Iva Gambová, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/31/3065/306454.jpg
  • Nástup obou družstev autor: Iva Gambová, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/31/3065/306457.jpg
  • Postup do pohárového finále Brnu utekl autor: Iva Gambová, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/31/3065/306456.jpg
  • Útok brněnské Komety autor: Iva Gambová, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/31/3065/306458.jpg

Naděje na postup mezi nejlepší čtyři celky Česka a Slovenska tu ale stále byla. Cíl před posledním zápasem se Slavií byl jasný – vyhrát o čtyři branky. Jenže první dvě čtvrtiny Slavia s několika reprezentanty ve svých řadách střílela ostrými, Kometě se navíc nedařilo v útoku a po poločase tak na světelné tabuli svítil stav 6:3 pro Pražany. Ve třetí čtvrtině se ale Brňanům dařilo držet krok a v poslední části dobře bránili, nedovolili Slavii ani bod, přičemž sami jich do té doby téměř bezchybnému reprezentačnímu brankáři Vítu Šustrovi nasázeli čtyři. Kometa nakonec urvala vítězství 9:8. Tento výsledek ale stačil jen na třetí, nepostupové místo. „Potřebujeme jezdit na víc turnajů, abychom se vyhráli, to, že jsme nepostoupili, nás určitě mrzí. Mohli jsme síly poměřit s profesionálními týmy ze Slovenska a to by nás určitě posunulo dál,“ uzavřel Holeš.

Výsledky Českého poháru

sobota, 26. listopadu 2011
Slavia Hradec Králové – SK Kometa Brno     8:6
Fezko Strakonice – SK Slavia Praha               11:8
SK Děčín – SK Kometa Brno                         9:26
Slavia Hradec Králové – Fezko Strakonice        9:19
SK Děčín – SK Slavia Praha                           3:18

neděle, 27. listopadu 2011
Kometa Brno – Fezko Strakonice                 10:16
SK Slavia Praha - Slavia Hradec Králové          9:6  
SK Děčín – Fezko Strakonice                       10:20
SK Slavia Praha – SK Kometa Brno                8:9 
SK Děčín – Slavia Hradec Králové                 11:24