Rodinný dům v Halenkovicích někdo možná zapálil úmyslně

Halenkovice (Zlínsko) - Hasiči ze Zlínska zjišťují příčiny rozsáhlého požáru, který v noci na dnešek zachvátil rodinný dům v Halenkovicích na Zlínsku. Není přitom vyloučeno, že oheň někdo úmyslně založit. Pro majitele objektu to byl totiž již druhý rozsáhlý požár během posledního půl roku, a to na dvou domech. V květnu letošního roku mu plameny zcela zničily novostavbu před dokončením.

O požáru se hasiči dozvěděli ve 21:40. Plameny zpozorovali sousedé a svědci v době, kdy už hořela střecha. „Postupně byly nataženy čtyři proudy vody a začal boj s požárem. Prioritou hasičů bylo zabránit rozšíření požáru na sousední rodinné domy,“ popsal Ivo Mitáček.

Lokalizace požáru trvala asi 20 minut. Plameny zasáhly přízemí a přes strop se dostaly až na půdu, kde bylo uskladněné seno. Oheň zasáhl také střechu objektu. Celková likvidace tak trvala další tři hodiny. Škodu majitel odhadl na 750 tisíc korun.

„Majitel domu se vrátil v době, kdy hasiči likvidovali požár. Sám nevyloučil úmyslné založení požáru a vyžádal si šetření hasičů i policie,“ uvedl mluvčí hasičů.

Dnes dopoledne vyšetřovatelé hasičů i policie detailně prošli místo požáru a zajistili stopy. Na místě byl také speciálně cvičený pes. Na požářiště nyní míří tým specialistů z Technického ústavu požární ochrany Praha. „Cílem je zcela vyloučit nebo potvrdit stanovené verze příčiny vzniku požáru. Na případu dále pracujeme,“ uzavřel Mitáček.