Dva maskovaní zločinci přepadávají herny v Ostravě a na Opavsku

Ostrava - Přepadení hned šesti heren v Ostravě a na Opavsku šetří policisté. Za loupežemi je zřejmě dvojice maskovaných zločinců, která s pistolí v ruce nutí obsluhu heren, aby jim dala peníze. Kdo za loupežemi stojí, policisté zatím netuší.

Během týdne už stihli vyděsit obsluhu v šesti hernách a ukrást 120 tisíc korun. Jsou dva a policisté říkají, že jsou velmi agresivní. Jeden z nich dělá tipaře. Když nad ránem v herně zahlédne osamocenou obsluhu, objeví se vzápětí komplic a za dvě minuty odcházejí z herny i s tržbou. „Pod pohrůžkou krátké střelné zbraně vstoupí dovnitř, maskovaní jsou čepicí se štítkem, důrazně vyzvou obsluhu, aby neprodleně lehla na zem,“ uvedl kriminalista Pavel Kilnar. 31letou barmanku přinutili lehnout na podlahu dvakrát. Vrátili se totiž pro kradenou tržbu, kterou v baru zapomněli poté, co hernu prohledávali.

Jen v Ostravě vyšetřují policisté 300 loupeží ročně, nejčastěji se stanou na ulici, policisté nasadí pouta téměř polovině. „Provozovatelům heren doporučujeme vybavit se kvalitní kamerovou technikou, abychom mohli lépe identifikovat pachatele,“ řekla mluvčí PČR Ostrava Gabriela Holčáková. O dvojici lupičů kriminalisté říkají, že je pouze otázkou času, než jejich řádění skončí tragédií. Žádají proto všechny, kteří mají informace, aby jim je zavolali.