Mužům hrozí až 12 let za přepadení jatek

Olomouc - Před Krajským soudem v Olomouci stojí tři muži, kteří údajně loni v březnu přepadli jatka v Mladějovicích u Olomouce. Ozbrojeni samopalem a basebalovou pálkou napadli majitele. Spolu s dalšími dvěma pracovníky ho pak pověsili na hák na maso a uprchli. Hrozí jim 12 let vězení.

Petr Marek, Petr Staňa a Zdeněk Vitásek – trojice obžalovaná z ozbrojeného přepadení. Loni v březnu měli vtrhnout do tohoto bývalého zemědělského družstva jako akční komando. Loupili v kuklách a policejních kombinézách. „Vletěli dovnitř, řvali policie, policie, jeden měl u sebe střelnou zbraň. Pak nás přivázali zezadu lanem, odvedli nás na tu jatkovnu a tam nás přivázali k dopravníku,“ popisuje napadený zaměstnanec Stanislav Spurný. „Srazili mě na zem a pak po mě vystřelili ze samopalu,“ dodává majitel jatek v Mladějovicích. Lupiči potom prohledali byt majitele a ukradli věci za více než 1,3 milionů.

 

Z místa činu uprchli pachatelé dodávkou plně naloženou masem. Tu odstavili na kraji Mladějovic, kde měli připravené vlastní auto. Trojici mužů ve věku od 29 až 41 let zatkla zásahová jednotka policie po osmi měsících v centru Olomouce. „Dvě osoby byly zadrženy přímo na ulici, jedna osoba byla zadržena ve svém obydlí,“ prozradil tiskový mluvčí Policie ČR Michal Pižurin. U soudu dnes všichni tři svorně tvrdili, že jsou nevinní. Petr Marek a Petr Staňa navíc odmítli vypovídat. Trojice mužů se teď zodpovídá z loupeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Petr Marek nejspíš dostane navíc trest za nedovolené ozbrojování. Funkční samopal si totiž pořídil bez povolení. V červnu po přepadení ho pak prodal.