Přerovské volejbalistky doma podlehly Prostějovu

Přerov - Těžký úkol měly v desátém extraligovém kole volejbalistky Přerova. Ve své hale hostily domácího suveréna, dosud neporažený Prostějov - a s velkým favoritem podle očekávání prohrály 0:3.

Prostějov do Přerova přivezl i novou posilu v podobě Sanji Popovičové. Chorvatská smečařka se na výhře svého týmu podílela 16 body a domácím mimo jiné zatápěla velmi důrazným podáním. Hlavně díky němu hosté první set vyhráli snadno 25:14. V tom druhém kladl Přerov přece jen větší odpor, dokázal vyrovnat na 16:16, koncovku v poměru 25:22, ale znovu ovládl Prostějov. Ve třetím dějství už o vítězi nebylo pochyb, domácí uhrály jen 16 míčů, takže za pouhou hodinu a dvě minuty bylo po zápase. „My jsme velmi špatně podávali. Je těžké teď hodnotit, jestli náš servis byl až tak slabý nebo soupeř tak dobře přihrával, ale já si myslím, že ten servis byl z naší strany slabší,“ hledal chyby trenér PVK Přerov Vladimír Sirvoň.

„Určitě jsme doufaly, že aspoň ten jeden set jim dáme, ten druhý byl takový nahnutý na naši stranu, ale tím servisem, tam byla šňůra pět šest es, jsme to nedokázaly otočit a to bylo rozhodující,“ dodala přerovská blokařka Lea Murčinková.